Ztratil si čas

Prý údajně jsem udělala víc věcí, který si odpustil. Prý údajně mám tendenci utíkat a hledat. Máš zvláštní názory na lidi a ženy. Máš potřebu si na nevinných lidech vylévat zlost. Všechnu nespravedlnost světa a tvého života selektuješ na mě, jako kdybych za to snad mohla. Chtěla jsem Ti vždy jen nejlépe. Myslím si, že jsem jedna z těch lidí, kteří ti chtějí štěstí. Ale podle Tebe jsem jen sokyně. A když dojde na konfrontaci s realitou a jsi tázán, proč to je tak, jak to je tak nic, sklopíš oči a neříkáš nic, ten kdo se k tomu postaví jsem vždy jen já. Všechny ty lejna, všechny ty nejhorší situace a postavení před zodpovědnost jsem odnesla já. Zvládla jsem to. Ale Tebe bych tak nejraději nakopala do hýždí. Za tohle všechno, za tyhle lejna, za to že mě v tom necháš a mlčíš. Tak si otevři ta ústa, když máš možnost to někomu natřít? Ukaž toho „chlapa“ uvnitř sebe.

A ničeho se nedočkám, že? A ani ten, komu by ta slova patřila. Opět to odnesu já, pořeším to po svém, postavím se tomu čelem, uznám chybu, nebo nedostatek, co už mi zbývá, nejsem dokonalá a ani moje práce není, tak se z toho klidně podělejte na místě.

Chtěla bych vidět práci zrovna těch, co nejvíce kritizují a jen lidem chtějí nabulíkovat komplexy. Takových lidem bych nejraději zalepila ústa a posadila do lavice první třídy aby jen poslouchali od lidí, kteří denně pracují.

Jsi v tomhle bezpáteřní osoba, která když má bojovat tak nebojuje, jen to nechá na mě a já vybojuji to své a bojuji po svém, čestně. A pak když konfrontace skončí a jsme sami, tak zas na mě hnusy a lejna padají a já se ptám jako proč? Zachránila jsem situaci a tvůj podělaný zadek a ještě na mě otevíráš pusu s hnusy. Jakým právem?

Tak jsem se k tomu postavila, opustila tě, nechala tě být, ať bojuješ tedy sám a konfrontovala s pravdou, že na mě nemáš vůbec žádné právo si otevírat pusu, když sám nic nezmůžeš. Jsi jak dítě, ale nevychovaný. Stěžuješ si na nespravedlnost světa, všechno ti vadí a když ti člověk dá možnosti řešení a řekne to po chlapsku tak najednou mlčíš, není co říct?

Co vlastně chceš?

A ještě mi řekneš, že údajně se mnou ti to za to nestálo? Víš co, okrádal si možná tak jen sám sebe tím, že si tedy se mnou tak zabíjel čas. Já jsem do té doby byla spokojená a měla ten čas naplněný a nemám potřebu ti takové věci říkat, mě to za to stálo do poslední chvíle. Ale pokud ti za to nestojím, tak si jdi a bojuj sám za sebe, dělej, běž, když si tak chytrý a já jako ten, kdo ti stále kryl záda nebude po ruce, uvidíš sám, jak se ti bude dařit. Nemáš charakter, otáčíš slova proti lidem, otáčíš náladu a pocity jak jen potřebuješ, pro mě nejsi upřímný. Dokážeš se přepínat, to jen přede mnou si hraješ na bulínka, který jen skuhrá a víš, já už ti tohle nevěřím, je mi to jedno, jdi si brečet jinam, tak jako asi chodí v tvých očí „správný chlap“.

Ztratil si se mnou jen čas a jediný, kdo se tu cítí blbě jsi ty, protože ty jsi ten čas ztratil. Já ne. Pro mě to byl plnohodnotně strávený čas do poslední chvíle.

Ví tohle o Tobě někdo? Asi ne. Ale zaslouží si, aby to věděli, všechny ty zvěrstva co děláš a všechna ta slova, která znáš, hádám že tví známí ani neví, že taková slova znáš. Hraješ si na hrdinu a toho, kdo se umí postavit. Dovol, abych tě vyvedla z omylu, ten kdo se k tomu vždy postavil jsem byla já. Kryla jsem záda, chytala rány do zad, uklidňovala situaci, pro dobro a klid celé věci. Ale víš co, teď už mě to vážně nebaví, protože si toho neumíš vážit a pokud jsem jen přítěž tak fajn, děkuji za upřímnost a říkám tímto sbohem „bojovníku“.

Nevěřím žádnému tvému slibu, že se něco usmíří a ani tomu, že to bude dobré, nevěřím, jsou to jen sliby, které ti vydrží hodinu? Při dobré snaze den, pak je to zas ve stejných kolejích a mě tohle vážně nebaví.

Nudí mě to, protože moje vyslechnutí a rady jsou ti k ničemu, nechceš totiž nic dělat, nechceš se posouvat, jen pomlouvat a házet hnusy na lidi, kteří tě mají rádi.

A promiň, tvoje objetí s omluvou už na mě nezabírá, to je to samé dokola a ty samé aliby. A je mi to jedno, podle mě to nemyslíš upřímně, jen se bojíš toho, že bys na to fakt byl sám a nebyl tu nikdo, kdo by to za tebe řešil a uměl se postavit k problémů, když tvoje lživé argumenty a vykecávání dojelo do cíle.

Ale jasné, když ti člověk něco vytkne, tak je nejhorší a hážeš všechno svinstvo na ostatní lidi.

Nedokážeš žádnou pravdu uznat. Člověk ti pomáhá, dělá za tebe, abys měl pohodlí a pohodlnost, což je v pořádku, ale ještě na mě si hnusný proč to vůbec dělám. Tak, co jsi vůbec za člověka?

A ty víš, že jsem měla pravdu a že práce je důležitá a má se plnit, víš to moc dobře. Ty měsíce, ty týdny kdys na mě byl hnusný, jen protože jsem dělala to, co bylo správné a pro dobro, tak to už mi to nevrátí, ale budu si to pamatovat. Pro mě nejsi charakter, avšak plná kupa komplexů.

Odsuzuješ jiné za to, že mají komplexy, ale přitom si podobného rázu. Já nejsem bez chyby, ale umím si to přiznat a dokážu se postavit i tomu, když není něco v pořádku, takový je život a nevím všechno na světě.

Vypadáš tak, že všechno máš u hýždí, nic si od nikoho nebereš osobně, ale pevně doufám, že tohle se ti zaryje pod kůži. Protože vážně bys měl se sebou něco dělat, ale beze mě, já se toho účastnit už nechci, víš to moc dobře a já svá slova dodržuji.

Tenhle článek není stížnost na někoho, ani pomlouvání, tohle vše jsem tomu dotyčnému v osobním životě řekla do očí a je to jen souhrn mých myšlenek, abych to v sobě uzavřela. Děkuji.

Zdroj obrázků: JAR OF QUOTES. cz.jarofquotes.com [online]. [cit. 13.12.2019]. Dostupný na WWW: https://cz.jarofquotes.com/s/p%C5%99izp%C5%AFsoben%C3%AD-se-jeden-druh%C3%A9mu-nen%C3%AD-ani-tak-l%C3%A1ska-jako-sp%C3%AD%C5%A1e-ztr%C3%A1-osobnosti-12379/

JAR OF QUOTES. cz.jarofquotes.com [online]. [cit. 13.12.2019]. Dostupný na WWW: https://cz.jarofquotes.com/s/p%C5%99izp%C5%AFsoben%C3%AD-se-jeden-druh%C3%A9mu-nen%C3%AD-ani-tak-l%C3%A1ska-jako-sp%C3%AD%C5%A1e-ztr%C3%A1-osobnosti-12379/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *