Kniha Chroničtí lháři

Vydávám další svou knihu, která tentokrát nese název „Chroničtí lháři“ . Jakožto třetí svůj titul.

Výtah z knihy:

Samozřejmě lže se, lidé lžou a budou lhát nadále. Větším problémem však nastává když již člověk si to neuvědomuje a lže i podvědomě nejen sám sobě, ale i svému okolí a to i nezištně a bezdůvodně pro něj.

Občasné lhaní s tím se setkáme si myslím téměř u každého, nebo u většiny lidí dejme tomu, však takový člověk lže především vědomě, protože prostě potřebuje zalhat a potřebuje se něčemu vyhnout atd. Zkrátka lže z nějakého důvodu, který si moc dobře uvědomuje a proto lže. Lže tak záměrně a naprosto vědomě, ví, že se na to může přijít, že lže a ví moc dobře proč lhát.

To je dejme tomu v takové té „zdravé míře“ kdy vlastně když tomu člověku předestřete pravdu a zjistíte, že lže tak se pravděpodobně zastydí a ví, že lhal. Buď to přizná, anebo nepřizná a zastydí se.

Nezdravé lhaní, či notorické lhaní“ je takové lhaní, kdy dotyčný lže ve všem i v úplně nepodstatných věcech. Lže i když z toho nemá žádný prospěch a nemusí vůbec lhát, ale i přesto lže, protože je tak zvyklý.

Lže i sám sobě a každou situaci si vyloží po svém tak, aby se to jemu líbilo a tak, jak to bude vyprávět dál, samozřejmě překroucené v lež.“

Kniha je vedená na téma lhaní a notorického lhaní mezi lidmi, připestřila jsem to svými zkušenostmi s notorickými lháři a také to, jak lhaní poznat, jak na takové lidi reagovat a jak si i případně nepravdy ověřovat. Jak takové lidi odlapit a lapit při lhaní a jak se nenechat oblbovat.

Ochutnávka z knihy

7. kapitola – Co dělat, když odlapíme dříve, či později lháře?

Jsme již v situaci, kdy toho lháře a v horším případě notorického jsme již tak nějak vychytali, odlapili a máme tak v rukávu super argumenty a důkazy pro to, abychom mu dokázali, že lhal.

Nuže, jdeme na to.

Nyní se již můžeme připravit na tu sladkou zadostiučiněnnost s tím, že tomu člověku tu jeho vlastní lež a absurditu vpálíme a budeme se tak cítit dobře, jelikož mu můžeme dokázat, že se mu nepodařilo nás napálit a dělat z nás hlupáka.

Upřímně doporučuji si tu řeč, či celou situaci připravit dopředu. Mějte na paměti, že pokud jde o lháře notorického tak ten bude tak prolhaný, že je třeba mít v rukávu neprůstřelné a tvrdé argumenty, kterými ho sundáme a když ho nesundáme tak alespoň uvidíme grimasu toho člověka, který nám prozradí mnohem víc.

Srovnejte si v hlavě co a jak tomu člověku říct a připravit i ten důkaz. Ať už Vám tu lež psal, nebo jinak to můžete dokázat velice doporučuji si to vzít s sebou. Anebo pokud jde o konverzaci na netu, tak vytisknout a přinést fyzicky o to větší prozření to bude.

K tomu člověku přijděte, sejděte se nejlépe osobně, pokud to jde, uvidíte živé reakce a grimasy toho člověka. Přes telefon, nebo písemně to nikdy nebude tak super zadostiučinění tak jako když to provedete osobně.

Nuže, sejděte se, začněte se jako vždycky s tím člověkem normálně bavit o běžných věcech, co se běžně bavíte, trochu toho člověka rozpovídejte.

A po nějaké chvilce, dejme tomu tak 10 minut i více navažte na to téma ve kterém Vám lhal rozhovor a ptejte se na detaily té lži toho člověka.

Velmi pravděpodobně se bude opakovat, anebo se také může stát, že řekne úplně novou verzi toho všeho. U notorického lháře se obvykle nestane, že by byl zaskočen, ten obvykle vždy si nějakou rychlou lež na omluvení vycucá z prstu.

Avšak až budete cítit takovou tu správnou chvilku tak to tomu člověku vpalte, co Vám kdysi řekl, sdělil a že jste nakonec došli k tomuto závěru, předložte důkazy a až skončíte tak se jen doptejte – „Co mi k tomu řekneš?“

A po celou tu dobu rozhovoru se mírně usmívejte, s nadhledem, nekřičte, buďte naprosto v klidu, nekřižte nohy, ani ruce, stůjte, či seďte naprosto volně a představte si situaci, jako kdybyste byli Vy na koni.

Reakce od toho člověka může být různá. Ten kdo není zvyklý lhát začne koktat, anebo neřekne nic.

Ten, kdo má výčitky svědomí ze lži se začne upřímně omlouvat, může začít brečet, křičet, hysterčit a začne Vám najednou povídat jak to vlastně bylo a začne se přiznávat. Protože v tu chvíli pochopí, že jste chytřejší než si myslel a tak se vzdá.

Notorický lhář ten nepohne ani brvou, mirně se zarazí, ale začne si vymýšlet další lež, kterou by to spravil.

Avšak pozor, také se mi stalo, že notorický lhář z takové situace beze slova a pozdravu odešel a nic nevysvětlil, nic neřekl a přestal se bavit. To bylo znamením toho, že opravdu nevěděl co na to říct.“

Kniha je k prodeji za 119,- Kč plus poštovné a balné což činí 79,- Kč (zasílám vždy doporučeně-ekonomicky prostřednictvím České pošty)

Objednávejte na mém mailu saralhotakovasml@seznam.cz a facebookový profil Sára Lhotáková

Platba: předem na účet č. ú.: 2736526063/0800 (do zprávy pro příjemce uveďte svou adresu a jméno s příjmením), anebo na dobírku po dohodě na mailu saralhotakovasml@seznam.cz s uvedenými jménem, příjmením a adresou, kam knihu zašlu.

 

Považuji tuto knihu za kus ze svého srdíčka, cítím, že se v ní hodně lidí najde a pevně doufám, že bude každému užitečná, zábavná, poučná, anebo to bude jen příjemné počtení do volných chvil.

V knize se nevyskytuje žádné konkrétní jméno a jakákoliv domyšlená zmínka o někom je pouze náhodná. Kniha nikoho nepoškozuje a neporušuje ničí autorská práva, nikoho nepomlouvá a ani nemá pohoršovat. Jedná se o sbírku mých osobních zkušeností ze svého života, které jsem zažila a se kterými lidmi jsem se setkala za život a co mě naučili.

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *