Biorytmy člověka a vliv na ně

Publikovala Sára Lhotáková, pod kategorií Duchovno.

Každá osoba zde na Zemi, která žije, dýchá, miluje atd. má své biorytmy. Biorytmus je takový „budík a časovač“ našich potřeb. Takové střídaní potřeb našeho těla :).

Na náš biorytmus má vliv cokoliv a tím pádem to pak ovlivňuje nás samotných a naše fyzické či emoční rozpoložení. To, že se cítíme špatně má svůj původ a nevhodném biorytmu či nepříznivým vlivem na náš biorytmus. To, že se cítíme šťastní má rovněž původ ve vhodném biorytmu a plněním našich potřeb a žití v harmonii.

rovnováha-e1347222859401

Třeba takový životní styl má vliv na naše biorytmy, alkohol, kouření, drogy, nedostatek spánku, závislosti, změna času a další mají vliv na biorytmus.

Co se týče alkoholu a drog tak to je celkem jasné, narušují chod našich jater a toxikují organismus.

Nedostatek spánku nám ubírá energii na cokoliv co chceme dělat, jsme tak nemotorní ospalí a zkrátka tací „nepoužitelní“, nespavost jako taková podporuje deprese, negativní myšlení – osobně vyzkoušeno ze života. A to nemluvím o tom, že to blokuje proces hubnutí tudíž zpomaluje metabolismus a tělo se tak hůře ve všech ohledech regeneruje.

Změna času rovněž má vliv na naše biorytmy a to celkem zásadní. Ne každý to však zaregistruje, však lidé, kteří jsou vnímavější či citlivější si té změny na sobě všimnou. Změna času jako takové je jen nesmyslný výplod systému, které v dané zemi převládá – bohužel. A navíc víme, že čas jako takový není podstatný a neexistuje. Vždy záleží na tom, co se děje právě teď a právě tu. Nuže, změna času má vliv jak na tělo tak na duši, každý člověk už tak nějak má naučený takový ten svůj denní harmonogram a tak nějak automaticky dělá to co potřebuje a když najednou je o hodinu více či méně, je to menší šok pro tělo. Proto se to může projevovat na člověku různě ať už na fyzické těle, anebo jen na psychice. Tak či onak tyto negativní vlivy během pár dnů odezní, do týdne maximálně. Bohužel tento nesmysl ještě stále nějakou dobu převládá a těžko říct, kdy skončí.

Závislosti jako takové narušují naší rovnováhu v těle. Závislost jako taková je hledání sama sebe skrze něco. Ztrácíme se v něčem jiném než my sami jsme. Jakoby taková neschopnost být sami sebou a poznat se. Tudíž tam je na místě práce sama na sobě a poté postupně se zbavíme i závislosti. Čím víc poznáváme a milujeme sami sebe tím méně máme potřebu to hledat jinde.

Vše se vším souvisí. ♥

 

Zdroj obrázku:

FACEBOOK.COM. preŠtudenta [online]. [cit. 27.9.2014]. Dostupný na WWW: https://www.facebook.com/prestudenta.sk

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *