Chce to klidnou hlavu

Útočí to ze všech stran.

Řve to okolo Vás, co se ještě „o sobě“ nedozvím? Samé ošklivosti, urážky, nadávky, urážení mého okolí, přátel, známých, mých preferencí, způsobů a mého rozhodování.

Co bude dál?

Ticho, narážky, náznaky, nejapné poznámky, nejapné otázky na mou osobu. Když řeknu ne, tak mě nechá pár hodin v klidu a pak zas to samé dokola, asi čeká na jinou odpověď? Nebo, že si to snad nebudu pamatovat a odpovím jinak? Cha cha, bavím se a směji se.

Nucení do něčeho na co jsem rázně řekla ne. Vynucování pozornost, neustálé uhánění, když nejsem k dispozici tak nesčetně telefonátu a prosbou o kontakt. Přitom, já zrovna fakt něco dělám a nemám čas být nonstop písemně k dispozici, což je normální. Písemně „machr a borec“, který nutí, přemlouvá, neustále se ptá na to samé, uhání, nenechá klid, otravuje. Osobně zakomplexovaný člověk, který se vám ani nepodívá do očí. Na jakoukoliv vaší běžnou otázku odpoví jedním slovem, nebo hmm. A když se zeptáte co a jak má rád a jak co chce tak odpověď je, že záleží na Vás.

Tak co to je? Přetvářka na n-tou, že?


V životě jsou problémy nejen s lidmi, ale tak to prostě je. Málokdy se stává, že si v životě řeknete, že teď je vše v pořádku a nic se neděje a je vše ideální. Ano, takové okamžiky jsou to je pravda, ale rozhodně to netrvá třeba 5 let v kuse. Vždy se něco děje a život nestagnuje, každý den je jiný a stále se něco děje.

A tak to je, nemůže se člověk všeho bát a ze všeho se hroutit. Kdyby se člověk ze všeho hroutil a kňoural, tak nedělá nic jiného. Nemám ráda lidi, kteří dramatizují, nebo přehání. Nemám to ráda a od takových lidí se držím dál.

Protože si myslím, že je to jen vydírání a přitahování lítosti na jejich osobu.

V dětství a v dospívání jsem takové fňukny neustále přitahovala a jsem toho sytá, proto už se takovým lidem vyhýbám.

Někdy mi tak přijde, že na mě lidi valí samé negace, nebo se to prostě nějakým způsobem na mě valí a já si připadám, že jsem jen já, mé tělo a mé nitro, které je tomuto uzavřeno a sama v sobě si pěstuji svůj vnitřní klid a mír, který mě udržuje tak, jak jsem. Spousta činů a spousta lidí by mě tak ráda rozhodila, nebo naštvala, ale já odolávám a jsem ve svém klidu, protože si tak říkám „proč bych se měla rozčilovat? Nechci“. Všechno je to o přístupu a já těch všech dramat, sviňáren, náznaků, blbých otázek, blbého připitomělého chování, vynucování pozornost, vynucování vycházení s někým mám celkem dost. Takže slušně řečeno je mi to jedno, ať se staví na hlavu, je to jejich věc.

To, co se ve světě negativního děje, každý den poslouchat o tom, jak ho/ji štve něco, nějaká celebrita, nebo novinka z internetu. Ano v pohodě, já to občas taky přečtu a dozvím se. Ale nevím proč by mě měla štvát nějaká celebrita jen proto, že ji vidím na internetu. Je slavný/á tak tam prostě je a píše se o nich a já to respektuji. Slavné lidi, které třeba nemusím tak si o nich nic nečtu a mám klid. Rozhodně to není věc, která by mě rozhodila, nebo naštvala, prostě mě to jednoduše nezajímá.

Zajímám se jen o lidi o které chci a které obdivuji, o zbytek nebo jiné ne. Není důvod a je to pro mě prázdná informace. Nechápu právě to, když tedy někoho nemáte rádi jako celebritu a čtete to i přes to, to je pak jasné, že vás to naštve, protože se akorát probudí negativní emoce. A já si tak říkám, stojí vám to za to, to vůbec číst? Co vám to dá, když tu celebritu třeba nemáte ani rádi?

Pak to slyším ano, od svých přátel, nebo od parťáka a jak se nad tím rozčilují a já se jen podivuji, protože si tak říkám, proč se tím nechávaj tak unést, vždyť je to jen bulvár a když mě ten člověk nezajímá, tak to nečtu, ať si dělá klidně co chce. Přeci si nebudu kazit den tím, že strávím čas čtením článku o někom, koho nemusím.

Nevím no, tohle moc nepobírám proč to ti lidé dělají, ale neberu jim to. Když je to nějakým způsobem uspokojuje tak v pořádku. Jen to pak slyším a pousmívám se nad tím. Já to takhle prostě necítím, cítím klid v duši a neutralitu. Myslím si, že v životě má cenu se rozčílit kvůli něčemu fakt podstatnému než kvůli takové banalitě, kterou stejně člověk neovlivní.

Co na to víc říct, tohle vše chce klidnou hlavu, nohy v teple a dobrou hudbu k tomu :-).

Zdroj obrázku: ©ATAROT.CZ 2007 – 2013. Atarot.cz [online]. [cit. 28.2.2020]. Dostupný na WWW: http://karty.atarot.cz/osho-zen-tarot/do-nitra

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *