Čím více se Vám daří v životě, tím hůře se k Vám falešní lidé chovají

K tomuto tématu mě dovedla vlastní inspirace z mého života a chci, aby tento článek byl velice osobním a dejme tomu takovou zpovědí.

Vím, že v životě lze nalézt hodně falešných lidí, lze nalézt spousty přátel, známých a bavit se se spoustou lidí a jen někdo si k Vám skutečně najde takovou tu osobní cestu a jen někdo s Vámi bude chtít tou cestou kráčet s Vámi po Vašem boku.

Což je v pořádku a tak nějak to život obnáší, chvíli to trvá než to člověk pozná a než to člověk oťuká a dobere se zkušenostmi.

Nikdy jsem nebyla člověkem, který by se chlubil a nikdy jsem nebyla člověkem, který by si připadal tak, aby mu ostatní museli závidět. Nepřipadám si ani nyní natolik zajímavá, aby mi někdo záviděl, anebo se bavil se mnou jen kvůli tomu, aby z toho něco měl, ať už jsou to peníze, kontakty, slávu, sex, či jiný druh obchodu, či spolupráce.

A upřímně v tuto chvíli si nepřipadám ani zrovna v nejlepší náladě a ani jako nejšťastnější člověk, v tuto chvíli opravdu ne. Štve mě více věcí na svém životě, štve mě nejistota svého života, nejistá vyhlídka, co se mnou bude dál, kde budu a jak budu žít, je toho spousty a upřímně ani nevím, jakým směrem se vydat. Jsem na volné noze a to s sebou něco obnáší a to právě to, že ty vyhlídky jsou kolísavé.

Nejsem nevděčná, avšak jsou jisté věci, které bych na svém životě změnila a přála si, aby to bylo jinka a byla jsem tak spokojenější a šťastnější. Chci prostě znovu cítit to krásné sladké chvějení v celém těle a tu neskonale zářící zlatou energii pocitu euforie a štěstí. Cítit svobodu, život, radost, pocit užitečnosti, hojnosti, pocit odměny za dobrou práci a pocit toho, že vás lidi berou vážně. Takový ten pocit, kdy si řeknu „Ano, cítím se skvěle.“

Však i přes to, jak se nyní cítím tak mi za poslední týden bylo sděleno od dvou mých blízkých přátel to, že mi závidí. A já si tak pomyslela „ A to jako co mi závidíš?“ „Co mi zrovna Ty můžeš závidět?“

Nechápala jsem a přesto jsem tohle slyšela. Bylo mi odpovězeno stejně, svobodu ohledně života, výběr povolání, výběr toho co bude dělat a skvělou organizaci času. To je sice hezké, já děkuji, avšak tenhle aspekt by mě v životě nenapadl, že se dá závidět. Koukám na to s otevřenou čelistí a nedokážu to poslední dni chápat. Není to tak, že by mi zrovna tito dva lidé záviděli tak, že by se ke mně špatně chovali to ne, mám je oba moc ráda a považuji je za blízké přátelé a vím, že ta závist z jejich strany není zákeřná, ale pozitivní, za což děkuji moc. Jen to je pro mě velkým překvapením, kterém rozdýchávám, však jsem ráda, že se nechovají vůči mě podle, ale naopak hezky a cítím z jejich strany uznání. Děkuji.

Horším aspektem jsou však lidé, které jste sice považovali za přátele, ale oni nejsou, jsou jen falešní přátelé a díky tomu, že Vám něco závidí tak se s Vámi baví, ale tím tónem, že Vám dávají dost silně najevo to, že Vám nepřejí to, jak si žijete. To vycítíte i když nejste duchovně, či ezotericky laděni.

Mnohem horší to je, poněvadž necítíte, takovou tu pozitivní závist, kterou by Vám tito lidé přiznali, ale takovou tu slizkou, nechutně khaki zelenou závist. Oni se s Vámi nepřestanou bavit, ale o to víc je budete mít „za zadkem“, ale tím způsobem, že budou chtít o Vás vědět všechno, Vaše plány, Vaše postoje a názory a jakmile nějaký nebude podle nich, tak Vám dají ze své pozice dost silně najevo, jak jste vedle a jak byste to „měli dělat“, však říkají Vám to záměrně, aby Vám zkazili ten Váš život, který Vám tak silně závidí. Dělají to totiž pro to, aby si nad Vámi zvýšili ego, sebevědomí, či nějakou nezdravou hrdost. Což je dle mého názoru usmrkaný způsob, uvažování nevyzrálého člověka, který jen chce mít něco, co získal někdo před ním.

A neztratí o Vás zájem, určitě ne jen tak, oni toho nenechají do té doby, dokud Vy je neodstřihnete a neukončíte s nimi jakýkoliv druh kontaktu, či svazku. Budou stále za Vámi, můžou Vám sledovat Vaše aktivity s kým se bavíte, sledovat Vaši aktivitu na sociálních sítích, na to s kým se bavíte a jak, můžou poslouchat Vaše telefonáty a vlastně tím víc je to nutí si o Vás zjišťovat a žít tak Váš život a tím víc Vám ten život závidí a závidí Vám právě i to, co byste si nikdy nepomysleli, že se dá závidět.

Došla jsem k tomu názoru, že čím lépe se dle lidí máte v životě, tak tím hůř se k Vám tito falešníci začnou chovat. Budou sice stále za Vámi, za Vašimi zády, ale budou Vám zezadu házet klacky pod nohy a stále se Vás snažit srazit. Je to jejich takové „potěšení“, jelikož oni sami nedokážou žít svůj život a se svým životem být spokojení.

Určitě sami dobře víte, jak otravné, škodné a obtěžující toto chování je a jak dokáže člověk zamrzet a zároveň i naštvat.

Dřív, když jsem byla mladší, když mi bylo takových 16 – 17 let jsem měla každého za kamaráda a koho jsem neznala tak to byl kamarád, kterého teprve poznám, prostě pro mě nikdo nebyl cizí a měla jsem lidi ráda a i oni se tak ke mně chovali, nepociťovala jsem nějakou závist, nebo prostě něco zákeřného. Možná jsem i byla naivní, možná, nemohu nyní posoudit, je to již minulost dávná.

Však nyní cítím tuto závist od hodně lidí a zrovna od těch, kteří pro mě dřív za dob dospívání byli hlavní oporou, přítelem a parťákem do života, či životním rádcem. Najednou obrat od jisté doby, kdy si rozhoduji o věcech a rozhodnutích v životě sama. A náhle jako kdybych se cítila, jak nějaký zločinec v jejich přítomnosti a cítím silnou nenávist vůči mé osobě z jejich strany, i když mi to osobně nepřiznají, já to cítím a uvnitř mě to trápí. Trápí mě ne ta závist, ale to chování a to, že ten člověk se takhle dokáže chovat jen proto, že závidí, trápí mě o to víc ta proměna toho člověka, kterého takto vůbec nepoznávám, závist lidi prostě mění a dost ošklivým způsobem a láme mi srdce vidět lidi, které jsem měla ráda a stále mám, jak je závist změnila a změnila i jejich postoj vůči mě.

Však kurňa jsme lidi, což se nedokážeme sami za sebe cítit spokojeně a aspoň svým přátelům nezávidět? Anebo závidět, ale takovým tím pozitivním – inspirativním způsobem a normálně se s těmi lidmi bavit? Přátelsky a bezelstně?

A co Vy? Jak se na toto téma díváte? A jaký na to máte názor?

 

Zdroj obrázku: COPYRIGHT 2017 ALPHA CODERS.. wall.alphacoders.com [online]. [cit. 21.4.2017]. Dostupný na WWW: https://wall.alphacoders.com/by_sub_category.php?id=170184

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *