Co vše se dá vycítit druhá část

Navazuji přímo na předchozí článek.

Cestu k tomu, jak to sám v sobě člověk přijme je jen na něm. Každý tu cestu má jinak dlouho. Někdo to přijímá poměrně brzy, někdo delší dobu. Někdo se tomu brání.

Ale obecně platí, že čím větší odpor a popírání tím delší doba přijímání.

Je potřeba si uvědomit, že nemusí vždycky jít o špatnou schopnost, je to schopnost jako každá jiná, záleží jen na člověku, jak ji použije. A pokud se na to cítí člověk sám, rozhodně doporučuji vyhledat někoho, kdo se tím buď zabývá dát si s ním/ní pár sezení, promluvit si o tom. Anebo vyhledat někoho o kom víte z osobního života, že tomu rozumím, promluvit si o tom, probrat to do hloubky. Pomůže to. Samozřejmě také pomůže si o tom něco načíst, anebo stačí jen si třeba vyložit sen, co a jak znamenal. Sny jsou výborné vodítko.

Avšak mohu říct, že pokud to sami v sobě přijmete a začnete to používat již i vědomě, tak můžete dosáhnout velkých věcí. Intuice a kor takto prohloubená a přesná vám může hodně v životě pomáhat. Samozřejmě život není jen růžový a také uvidíte i špatné věci, protože to je prostě život. Někdy se děje dobré a někdy zlé. Tak to je, nebudeme si hrát na scénáristy romantické komedie.

Může to být výborný sluha, avšak zlý pán. Je vždy potřeba si umět od toho udržet zdravý rozum a nenechat se tím pohltit.

Budoucnost se leckdy mění a to právě díky lidem, jejich chováním a změnou rozhodnutím. Proto říkám, že je potřeba informace, které takhle přijdou intuitivně, vize a sny je vnímat tak jak jsou, avšak nenechat se tím pohltit, nezapomínat žít reálný život.

Mnoho lidí se totiž umí na ty vize, sny a prognózy tak upnout, že pak nedokáží přijmout ten fakt, že život se mění a lidi mění svá rozhodnutí a že lidé také mají svobodnou vůli. Prognóza, neboli věštba se vždy může změnit a to právě díky okolnostem a lidem. Rozhodně nejsem zastáncem toho, když vidím nějakou prognózu a lidé se upnou na ní tak moc, že nepřijmou žádný jiný průběh. Proto zdůrazňuji, že v tomhle je třeba opatrně a brát to něco jako takový e-mail, nebo sms zprávu od intuice. Avšak nezapomínat, že stále jste tu vy a lidí, kteří máte život ve svých rukou.

Ano, některé věci je pravda, že se moc změnit nedají, třeba něčí přesvědčené rozhodnutí, že něco nechce, nebo že někdo už nechce s někým tvořit pár. Prostě tak to je a to co si pak vykreslujete ve snech nebo ve vizích tak už ovlivňujete vlastními přáními, avšak už ne objektivním cítěním. Na to pozor. Člověk, který takhle přijímá informace by měl být schopen přijmout jakoukoliv informaci, ať už je dobrá či zlá, umět ji přijmout i kdyby se mu nelíbila a bez svých emočních pohnutek.

Je to těžké se to ze začátku naučit, protože lidi si to hodně často snaží ovlivňovat dle sebe, tak jak si přejí. A pak tomu bezmezně věří.

Třeba já hodně často dělávala tu chybu, že jsem si zlé věci, které mě měli potkat nechtěla přiznat. Vize a sny jsem brala informativně, avšak jsem si to nechtěla přiznat, že bych já měla tehdy nějaký problém, který bych nezvládla vyřešit, nebo že by se mnou něco bylo. Obvykle se jednalo o mé vlastní zdraví. A tak jsem to vše zlehčovala a to taky není úplně dobře. Avšak tady je hezky vidět, že každý děláme chyby a učíme se různě.

Co můžu poradit tak takové ty ostré a velmi negativní vize, nebo prognózy si aspoň ze začátku nechávejte pro sebe, vyhnete se tak tomu, že i kdybyste se mýlili tak nebudete za blbce a spíše nebudete někoho zbytečně strašit. Zkuste to třeba tak, že to sem tam řeknete někomu, ke komu máte blízko a pochopí vás, nebo vám uvěří. Určitě ne to říkat na potkání lidem se kterým si až nejste tak blízcí, anebo lidem, kteří by vám to stejně nevěřili. Myslím si, že se svými schopnostmi tohle snadno odhalíte, že to nemusím dále popisovat.

Jak moc se s kým chcete podělit o neutrální a hezké vize nechám na vás, to musí každý zvážit sám. Však pro mě za mě co mohu doporučit tak takové věci říkejte spíše lidem, kteří vám to budou věřit, kteří vás mají rádi a se kterými máte blízky vztah. Určitě ne lidem, kteří na tohle nevěří, nebo ke kterým nemáte dobrý vztah, nebo lidem typu drbna.

Zkuste přijmout ten fakt, ačkoliv to vypadá, že takhle můžete leccos zachránit, tak si zkuste udržet zdravý rozum v tom, že ne každý si chce nechat pomoci, nebo se nechat takhle zachránit. Lidé sice vyslechnou, ale stejně si chtějí žít život po svém, takže někdy ani není pomoci.

Pro mě za mě, nejbližším lidem ano, klidně, co můžete udělat v reálném životě pro jejich pomoc a záchranu tak pomozte, určitě, plně to podporuji.

Lidem, které sice znáte, ale třeba by vám to nevěřili a nepochopili. Zkuste jemně poradit, nebo jim dát přátelskou radu do života, co a jak, ale zbytečně jim svůj postoj a vizi nevnucujte.

Ono vše má svůj důvod proč se děje a nemusíte být nutně spasitel pro všechny.

Zdroj obrázku: KRÁLOVÁ, Bára. Prouspech.cz [online]. [cit. 27.11.2020]. Dostupný na WWW: https://prouspech.cz/spolehat-na-intuici-nebo-ne/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *