Fakt otravný

V konverzacích s lidmi si tak říkám, že mě jen tak něco nepřekvapí, ale vždy se najde nějaká ta perla, která se vytříbí a je to tu.

Narazím na něco pro mě nového, co mě zaujme. Nezaujme mě to v dobrém, ale v tom spíše bizárním slova smyslu.

Když se s někým bavíte, úplně v klidu, ono to tedy tak vypadá. Poznáváte se s tím člověkem, leccos jste si na sebe prozradili a řekli. Tak už považujete za ok, že už nemusíte řešit zda to ten člověk ví, nebo ne. Jenže ten člověk se po pár dnech na to samé zeptá zas. Tak si říkáte „to si ze mě dělá srandu“ odpovíte ale dodáte, že už jste odpovídali. Velká omluva, že to zapomněl. No tak ok ještě, se stane.

S odstupem dnů se zeptá znovu na to samé, odpovíte, že otázka již byla zodpovězena a už s vážným tónem. A on, že ok v pohodě, že si to najde a už ví.

Opět odstup několika dnů a zeptá se opět na to samé, tak to už odpovíte, jestli si hraje na hlupáka, nebo proč se na to ptá, že otázka byla zodpovězena a on, že se strašně omlouvá, že neví a že jestli jste odpověděli – úplně jinou odpověď podle něj ta správná asi. A to už odpovídáte stroze a jasně jak to je a ať už se na to neptá, že si hraje na hlupáka, nebo jestli čeká, že dostane jinou odpověď, že se mýlí, že tak to prostě máte a jen tak se to nezmění. Omluva, že si to nepamatuje. Ok, ale už to zavání otravností a nějakou srandou.

O pár dnů později, opět na to schválně navázal téma a opět se ptá na tu samou otázku, tak už vyloženě neodpovídáte, protože to berete jako provokaci a nějaký vtip. A on pak začne brečet, že proč mu neodpovídáte, jestli je to tak jak si myslí – znovu ta úplně jiná odpověď.

Co na to říct? Musí se to posoudit individuálně, ale v mých osobních zkušenostech, je to vyloženě otravnost v tom, že ten člověk nedokáže přijmout vaše názory a odpovědi a chce abyste to měli stejně jako ten člověk. Podle mě je to až moc promyšlené a chytré, prostě se nespokojit s odpovědí jinou, než tu který si ten člověk usmyslí a která se mu líbí, jinou nebere a když vy opakovaně jste odpovídali podle sebe – jinak než se mu zalíbilo, tak si usmyslel, že vás bude s tím obtěžovat do té doby, dokud nepovolíte.

No otravnost, kdyby někdo přišel na super řešení, jak se k tomu postavit tak se s tím, mile ráda se inspiruji, protože zatím mi přijde nejlepší dělat, jakože tu otázku člověk nepoložil a bavit se o něčem jiném a ignorovat.

Dále mě poslední dobou udivuje u lidí další věc. Většina z nás má sociální sítě a jsme na netu denně, takže nemusím opakovat prosté věci. Avšak hodně lidí, nebo aspoň mě to tak přijde, že jsou na sociálních sítích denně a nonstop a cokoliv si tam přečtou tak berou smrtelně vážně a každého hned berou za slovo. A ten kdo nesouhlasí s nimi tak tam hned propukne drtivá hádka na život a smrt dotyčného profilu. Pak už to přechází ve vzájemné nahlašovaní profilů atd.

Nebo, že někdo něco vidí na netu a hned si myslí, že to je zákonitě pravda a hned veřejně se vyjadřují, jako kdyby to byla jediná věc a nezamyslí se nad tím třeba z více úhlů pohledů. Nebo hned dotyčného autora atakují s výtkou na co třeba zapomněl, nebo ho rovnou zkritizují, že to nesdílel pořádně, nebo že tam má šílené chyby, nebo že to celé stojí za prd.

Já nemám nic proti konstruktivní kritice a ani tomu, že se někdo zeptá, je to v pořádku, proto si myslím, že by lidi mohli být uvážlivější a než něco napíšou tak se zeptat soukromě toho autora jestli je to tak, nebo jak to myslel a než něco veřejně psát tak se nad tím zamyslet, co člověk vypouští ven do světa. Já vím, že je to jen virtualita, pro mě ano a já si říkám, že tenhle svět se dá kdykoliv vypnout a smazat, jen někteří lidé to berou jen jako jediný svět a taky tím žijí a co není na sociálních sítích, jako kdyby snad nebylo v reálu?

Nevím, já tenhle názor a postoj k životu nezastávám jako někteří. Nepovyšuji se nad nikoho, jen mi to přijde zbytečné tímhle žít a vyvolávat pod různé pravdivé i nepravdivé příspěvky další dezinformace, nebo se zbytečně hádat.

Netuším jak vám, avšak mě ty sociální sítě za poslední dobu přijdou jen jako místo hádek a neshod, většina lidí si tam píše ostré názory, pak se uráží. Máte třeba dobrého člověka, který je nasdílen na sítích a pod ním zvěrská diskuze, falešné profily, vtipné profily a samé hnusy. Já v tom moc nevidím smysl. Všichni jsou tam strašně urážliví, všichni si všechno berou osobně, jsou dotčení, naštvaní. Nevím, tohle podle mě není adekvátní trávení času a hlavně ta dotčenost těch lidí…. Nevím podle mě to s pravdou nemá nic společného. Je to něco jako takové to „trollení“ na internetu a tak na to nahlížím. Já od určité doby jsem zastáncem toho, že se v diskuzích na sítích nevyjadřuji, protože mi přijde, že se tam vyjadřuje ta horší část společnosti a toho se držím a tím si šetřím nervy.

A když mi něco není jasné tak se optám toho dotyčného přímo soukromě. Protože dneska se veřejně zeptáte někde, tak dostanete lynč za to, že se vůbec ptáte, že jste chcíplí a nevyzrálí že to máte vědět. Kurňa, nikdo nemůžeme vědět všechno, ale dostanete prostě lynč, to je mazec.

Proto si myslím, že je lepší si nejdříve zjistit pravdivé a solidní informace o daném tématu a až pak teprve něco psát, vyjadřovat se srozumitelně, případně se zeptat rovnou toho autora článku, co a jak je myšleno. A v lepším případě si názor nechat pro sebe a probrat ho třeba v reálu s někým, komu důvěřujete a promluvit si o tom a vůbec nic na sítě nepsat. A tak to dělám já.

Zdroj obrázku: © 2008 – 2020. Loupak.fun [online]. [cit. 30.12.2020]. Dostupný na WWW: https://m.loupak.fun/obrazky/vlastni/646269/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *