Frustrace z dnešní doby

Jednoho ranního dopoledne si tak kladu otázku, zda mohu být vůbec vzorem, zda se vůbec dá praktikovat to, co člověk prosazuje a zda se dá žít dle svých pravidel a dle svých preferencí.

Mám však na mysli, zda celkem normální a běžný člověk tak může žít. To, že jste jiní, zda můžete v dnešním světě vůbec přežít? Nebo jste odsouzeni, žít v pomyslném vyhnanství a žít s jakousi nálepkou na čele. 

23463315-frustrace,-3d-člověk-a-jeden-chybějící-kousek-skládačky

Zda vůbec být jiný je nějaká výhoda dneška?

Všude se propaguje – buďte sami sebou a buďte originální. Ano, je to krásné a je to přirozené, však mi řekněte. Člověka který je jiný můžou někde odsuzovat, nechtít, dívat se na něj opovrženě.

Podívejte se na to, všude ať vstoupíte kamkoliv Vám někdo diktuje, jak se máte chovat, jak máte působit, co máte říkat, co máte dělat. Vše děláte jen podle někoho. A když uděláte něco dle sebe, nebo se dopustíte menší chybky, kterou uznáte a omluvíte se, tak hned se to všem nelíbí a Vy se musíte hned doprošovat a lézt někomu do „pozadí“, abyste si svou pozici udrželi.

Protože když byste to neuznali, tak Vás hned vyloučí a nechají Vás být. Nemáte téměř nic.

V jistý způsob fungování ve společnosti jsem věřila téměř do současnosti, ale pak mě to krutě vyvedlo z omylu. Protože i to v co jste věřili s vámi může zamést neuvěřitelným způsobem. Může Vás to velice rychle vyvést z omylu.

I to, co se Vám zdá jako splněný sen, může být ze chvilky Vaše splněná noční můra.

Jak říká citát – Dávejte si pozor na to, co si přejete, může se Vám to splnit. Je to pravda. Vždy když jsem si něco přála, tak se mi to splnilo, za což jsem nesmírně vděčná, ale pak také přišlo období, kdy se začaly plnit mé noční můry a mé obavy. Protože uvědomuji si, že na to na co člověk často myslí se splní a jelikož když to shrnu nejčastěji myslím na svá přání a hned potom na své obavy, tak logicky se mi to takhle vyplní po sobě, že?

Nu nic, v jedné oblasti mě život hodně zklamal, ale ani tak to nevzdám a pokusím se být vzorem pro ty, kteří žijí duchovně, kteří žijí život trochu jinak než drtivá většina lidí, kteří jsou tak jako já nepraktičtí lidé do života a připadají si leckdy jako by tu na Zemi byli sami a nepochopeni. Nechci se nechat zlomit systémem, který tu vládne, nenechám nic, aby zlomilo ve mě to čemu věřím. Protože věřím, že láska a lidskost je silnější než jakákoliv moc a systém. Nechci se nechat otročit a nechci, aby lidé byli otročeni, pokud sami nechtějí a nerozhodnou se pro to.

Nikomu jeho názor neberu, myslete si cokoliv chcete, máte svobodnou volbu si myslet co chcete :), což je asi jediná svoboda na tomto světě. http://www.sarahmagdalhotakova.cz/svoboda-myslet-si-co-chci/

Nevím, jak se stavit do tohoto života nadále. Vím, jen jediné, že se nevzdám a nechci, aby tento svět byl jen gradací neštěstí a zoufalství lidstva. Cítím z toho momentálně jedině smutek a frustraci, proto pevně doufám a přeji si, aby se to změnilo a budu o to usilovat.

 

Zdroj obrázku: KUZIN, Alexey. 123RF [online]. [cit. 8.6.2015]. Dostupný na WWW: http://cz.123rf.com/photo_23463315_frustrace,-3d-%C4%8Dlov%C4%9Bk-a-jeden-chyb%C4%9Bj%C3%ADc%C3%AD-kousek-skl%C3%A1da%C4%8Dky.html

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

3 komentáře Frustrace z dnešní doby

  1. […] Ten pocit, kdy se Vám splnilo to, co jste si přáli a nyní tak přemýšlíte, co dál. A začnou se po vašich splněných přáních plnit i noční můry. Stejně tak jako jsem toto téma nakousla v článku Frustrace. […]

  2. kex napsal:

    Myslim,ze zivot je pro kazdeho trochu boj. Spousta lidi se pretvaruje a pusobi, jako by nemeli zadne problemy a vsechno jim vyhovovalo, ale v jadru muzou mit taky hodne problemu. Ja si taky pripadam, jak bych tu nepatril. Nepretvaruju se, jsem uprimny, nelzu (s vzacnou vyjimkou kdy je lepsi si neco vymyslet a neublizit nekomu pravdou), nepodvadim. A lidi casto neradi uprimnost. Spis cekaji, ze je budu za vsechno jen vychvalovat a tvarit se, ze se mi libi neco co se mi nelibi. Bud dal sama sebou, nenech se ovlivnit negatine dnesni dobou a zlymi negatinimi lidmi. A dal rozdavej nadeji a pozitivizmus. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *