Jak si muži kritizuji v hádce své přednosti

K této myšlence a uvědomění si tohoto faktu jsem došla díky filmu Demonic, kde sice je hororová tématika a zápletka, však ke konci pochopíte, že vlastně to celé bylo tak, že jeden ten muž to vše chtěl hodit na toho druhého, jen proto že to byl ex partner, jeho partnerky. A chtěl z něj udělat toho, kdo tam to zlo dělá a kdo je posednutý. Však když zapojíte mysl tak zjistíte, že ten druhý muž na koho to bylo shozeno, byla oběť a že na něj to bylo právě sesláno. Jinak ostatně pokud máte rádi horory s duchovou tématikou tak film doporučuji.

Tento námět mě dovedl k té myšlence, jaký je rozdíl, jak se mezi sebou hádají, či přou muži a jak ženy.

Jelikož vím moc dobře, že ženy vyzdvihují v hádce slabiny té druhé, nebo nějaké temné stránky, co kdy kde provedla strašného, v čem je nesnesitelná a co je její největší slabinou.

Tak dejme tomu, že tohle má ještě tak nějak smysl, potupit a vyzdvihnout to, co je nejhorší. Ano, je to „slabošské“, avšak takto jednají ženy.

Však muži, když se mezi sebou přou tak vyzdvihují naopak ty největší přednosti toho druhého a obrací je proti němu. Což mi přijde ještě víc nelogičtější, jelikož tím pádem toho druhého ještě víc chválí. Když někomu vyzdvihnu jeho kladnou vlastnost tak pak dle mého názory logicky vypadám, jako ten, kdo toho člověka chválí a když to podám ošklivě tak to vypadá, jako když tomu člověku závidím. A když to proti tomu člověku obrátím ve zlém tak vypadám já jakožto ten ješitný člověk a závistivý a že ve své podstatě na něj žárlím. Takhle to aspoň dle mé jednoduché logiky funguje a vypadá.

Ano, setkala jsem se za život s hodně spory a když vezmu ty mužské spory tak je fakt a pravda, když si to nyní zpětně přehraji v hlavě a vzpomínkách, že skutčně ti muži, když se nepohodli tak hrotili skrze své přednosti. Sice to podali takovým tím hnusným tónem, arogantním, závistivým, žárlivým, ponižovacím, avšak vyzdvihli vždy tu kladnou vlastnost. Což je zajímavé.

A já jsem se tak zamyslela nad tím proč? Vždyť přeci z hlediska mužské logiky by bylo lepší pro výhru sporu zdůraznit právě ty slabiny a to v čem ten člověk prostě pokulhává. Avšak přednost? A zdůraznit? A udělat tak z něj ještě většího „borce“ před ostatními než je? To mi tolik hlava nebere, avšak asi je to nějakým způsobem účinnější, nevím, nemusím vědět všechno asi.

Je tedy pravda, že když jsem se já osobně v životě pohádala s mužem/muži což bylo častější než se ženami, jelikož se obvykle více bavím s muži a mám mezi muži hodně kamarádů a blízkých kamarádů. Tak opravdu i když jsem se s nimi hádala já, jakožto žena tak i stejně tak hrotili oni mě. Vyzdvihli můj nějaký klad na povaze a ten obrátili proti mně.

Viz třeba to, když mi bylo vyčteno, že jsem „příliš slavná“. Kdežto to je přeci pozitivní aspekt když už a mě místo té hádky tak mě spíše polichotilo, že mi takhle vyzdvihnul hezkou věc o které jsem ani sama o sobě nevěděla a vlastně jsem ani netušila, jak špatně to mohl myslet v tej hádce.

Anebo například, že jsem „hodně společenská a všechny lidi v okolí znám.“ Tak určitě to není doslovná pravda, ale v hádce mě potěšilo to, že to tak někdo skutečně může vidět.

Další, že jsem „příliš hodný člověk“ což mě potěšilo asi nejvíce, že jsem hodný člověk, jsem za to ráda a když to tak někdo vidí o to krásnější pro mou duši.

Dalším – „jsi rebel a vše si děláš po svém, což je smrtelná a i vychytralá kombinace“ nu to mi též lichotí a nemohla jsem si to brát špatně, však to je polichocení, i když to bylo řečeno ošklivým tónem.

Další – „Tobě, aby člověk věřil opravdu všechno“, sice řečeno arogantně, avšak já to nebrala špatně, ale spíše vyzdvihnutí mé důvěryhodnosti.

Leckdy když to tak vezmu tak jsem  pro někoho udělala i dobrý skutek v zájmu toho druhého a pro něj a také to bylo obráceno proti mně, ačkoliv jsem nechápala proč.

Což třeba to, že „dokážu sehnat fakt všechno a bůh ví odkud“ a já vždy myslela, že je to pozitivní aspekt za který se nikdo nemůže ani zlobit, když se snažím vyjít vstříc a sehnat to, co ten druhý po mě chce, tak jsem byla vedená a naučená. Ale asi se to někomu tenkrát nelíbilo, nu.

Došla jsem prozatím k závěru k takovému, že chlapi se hodně v hádce brání, nelogicky se v hádce do druhého strefují tím, že vyzdvihují jeho klady a myslí si asi, že když to hnusně podají, tak ho tím zesměšní, avšak asi ne vždycky. To by ten druhý musel být vztahovačný, aby to tak bral, ale myslím si, že spoustě jiným lidem to spíše polichotí v hádce takovéto věci. Chlapi se v hádce brání tak, že i když Vy do něj hrotíte tak vše co vyhrotíte, nakonec vrátí ve stejné podobě Vám. Fungují chlapi prostě, jak zrcadlo a málokdy Vám někdo z nich přizná chybu. Neříkám, že všichni, myslím tím většinu chlapů se kterými jsem se setkala. Samozřejmě jsou i výjimky, což jako ve všem a za ty výjimky jsem fakt ráda, že existují, že jsou i muži, kteří si tu chybu přiznají a hádku berou, jako příležitost se domluvit a vyřešit problémy.

Tudíž, když se hádáte s chlapem to počítejte, že budete polichoceni, ale zároveň co vyšlete v hádce se Vám vrátí zpět, takže nakonec z hádky vyjdete jako středobodem pozornosti na kterého je vše sesláno, anebo taky za největšího hlupáka, kolem kterého se všechno točí a ten druhý Vás jen pootočil směrem zpět.

Co si o tématu myslíte Vy? Jak se hádají dle Vašeho názoru muži?

 

Zdroj obrázku: COPYRIGHT © 2011 – 2017. ALL RIGHTS RESERVED.. Horror movies [online]. [cit. 25.8.2017]. Dostupný na WWW: https://www.horrormovies.gr/reviews/demonic-2015/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *