Když dojde na Vaše slova… a ukáže se, že máte pravdu

Aneb, když je dlouhodobá situace, která dlouhodobě hraje ve Váš neprospěch. Vy se trápíte, všechny okolnosti jsou proti Vám namířené.

Lidé kolem Vás se na Vás dívají s odstupem a míří na Vás ošklivé pomluvy jako ze sniperek s přesností snipera z Team Fortress 2. Dlouhou dobu, kdy přežíváte v té situace, která bohužel plyne a plyne. Lidé okolo Vás a ti se kterými jste v kontaktu Vám říkají, že to a to nemáte dělat a že jste udělali chybu a že jste pomatení, když věříte a rozmlouvají Vám Vaše čekání na někoho. Rozmlouvají Vám jak se máte chovat tak abyste byli údajně šťastní.

Ale Vás to míjí a v srdci cítíte stále plamínek víry a naděje, že máte pravdu a že jste se v tom člověku nezklamali, protože cítíte, že není tak špatný, jak jej ostatní vykreslují. Cítíte, že toto celé ještě není konec, byť Vám ostatní říkají, že to konečná již je.

mgid-uma-image-mtv

Když stále cítíte, že to ještě má pokračování, byť to chce celá ta situace více času, aby se to mohlo uskutečnit.

Sice jste tím špatným člověkem, že stále v očích ostatních čekáte na to, až Vás to bude ničit psychicky znovu a, že Vás to znovu sejme, až se ten člověk opět ozve a pak neozve a Vy budete zase depkařit a smutnit. Říkají, možná mají pravdu a možná také ne.

I přes to všechno stále tajně v sobě věříte, že máte pravdu Vy a že znáte okolnosti mnohem více a detailněji, než ostatní, stále věříte v to dobro a že se vše v dobré a šťastné obrátí.

Nejlepší moment, kdy se může stát, že z očí Vám vytrysknou slzy štěstím a to, když zjistíte a v uších Vám hraje Vaše oblíbená písnička, že jste tu pravdu skutečně měli. A že to všechno, to že jste věřili a čekali mělo smysl a že ostatní se mýlili. A vy jim můžete s klidem a s vítězným pocitem říci, že se mýlili, že to viděli příliš černě a příliš unáhleně. Avšak nejlepší na tom všem je to, že víte, že nic nebylo tak špatné a tak hrozné, jak to bylo ostatními lidmi vykresleno, protože skutečnost byla mnohem lepší a mírumilovnější.

Krásný pocit už jen to, že se Vám splnilo to na, co jste čekali, to pro co jste se možná delší dobu trápili a nyní to tu je, v celé své kráse a Vy to můžete zažívat znovu a můžete se cítit šťastně tak jako znovu.

Nebo dám další příklad ze života. Když cítíte, že jistá situace nějak dopadne, víte to a varujete tím lidi, kterých se to týká, však ten člověk to nebere v potaz. Byť sice na to svůj názor nemá, nestaví se k tomu nijak, avšak na Vaši radu a názor také nedá. A i přes to, že to nechce slyšet, Vy už jen čekáte, kdy ten život to tomu člověku ukáže sám. Může to trvat dni, týdny, měsíce, i roky. Ano, i já jsem na jisté vyústění situace, aby se potvrdila pravda čekala několik let, ale dočkala jsem se. I roky to může trvat, proto je nezbytné být trpělivý a svou pravdu necpat tomu člověku, pokud na ní bez tak nedá, nebo ji nechce slyšet. Nemá cenu to nikomu vnucovat, slušný člověk to nemá zapotřebí.

Však pokud máte pravdu, časem pravda vyjde najevo. A tomu člověku ho ten život k pravdě dovede. Ano, i naprosto praktického a materiálně smýšlejícího člověka to dostane k té lekci života, kdy se mu ukáže pravda a rozevřou se mu oči do skutečnosti. A on si začne uvědomovat všechny souvislosti a všechny ty lži, kterými se nechával obestírat a v jaké iluzi vlastně žil. A to jen proto, že nechtěl nic slyšet, ani vidět a ani nedával na intuici, která ho dlouhou dobu varovala.

Pravda se vždy ukáže, byť to může trvat dlouho. Je to krásný pocit, když k Vám pak zajde člověk s přátelským výrazem a po rozmluvě Vám ve všem dá za pravdu a začne Vám věřit. A dokonce se Vám přizná, že jste ve všem měli pravdu, že to byla pro něj řádná lekce a že od teď už dá na Vaše slovo.

Ano, člověku to zalichotí, to ano. Ale spíše pro mě je podstatné zda to tomu člověku něco ta lekce dala. Nejde mi o to, aby mi ten člověk věřil, ale aby věřil především sám sobě a své intuici, pak bude samostatnější a nemusí se tak na mě spoléhat. Protože přeci jen já nemůžu vědět, co je pro toho člověka nejlepší v životě, v tom už se musí rozhodovat sám.

Já jsem pouze nasměrovala a jen předestřela pravdu, to byl veškerá má úloha a tím to končí :).

Co Vy míváte pravdu? Anebo spíše dáváte někomu za pravdu?

 

Zdroj obrázku: HOSKEN, Patrick. MTV News [online]. [cit. 28.11.2015]. Dostupný na WWW: http://www.mtv.com/news/2248825/taylor-swift-wildest-dreams-vmas/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *