Křivé obvinění

Těžko se mu člověk brání a hájí, těžko si hájí čest a čisté jméno, když je pošpiněno něčím, co je jen výplodem a s pravdou nemá nic společného.

V dřívější dobách stačilo málo k tomu, aby člověk někoho křivě nařknul, či obvinil a ten člověk pak následně umřel. Pamatujete doby, kdy stačilo se na někoho jen divně podívat, nebo nebýt někomu dost dobrý a už jste skončili upáleni za čarodějnictví, které se dříve trestalo? A to stačilo málo, jen pro to, že jste se někomu nelíbili, nebo jste dělali činnosti, které třeba neuměl a chtěl Vás o to všechno připravit, hlavně o čest a dobré jméno, následně život a křivé obvinění, které s pravdou nemělo nic společného tak Vás připravilo fakt o všechno i o život.

Hodně lidí si říká „Tak ať si myslí co chce, je mi to jedno.“ Ano, je to skvělá obrana to nepopírám a obdivuji toho, kdo to takhle umí u všech lidí, dokonce i u své rodiny, obdivuji a smekám svým kloboukem před takovým člověkem.

Upřímně křivé obvinění vím moc dobře jaký je to prohřešek jak karmický pro toho člověka, kdo ho vznese a také vím, jaký dopad pak má na toho člověka na kterého byl vznesen a jak moc to dokáže ublížit a nejen na česti, pověsti tak i hlavně na dušičce a srdíčku toho dotyčného. A to je asi hlavní to, co na tom bolí a ubližuje nejvíce, to že žijete a denně se probouzíte s tím, že jste označeni falešnou nálepkou, která s vámi nemá nic společného a ani nevíte z jakého důvodu jste tak označeni, jen proto že někdo nevěděl jak na Vás má argumentovat, nebo jak vlastně s Vámi komunikovat, nebo prostě jen se mu něco na Vás nelíbilo a drtilo mu to sebevědomí? Netuším, do hlavy nikomu nevidím a vidět nechci, asi by byl mazec, kdyby člověk viděl co si kdo myslí.

Jedna věc, která mi na tom všem ubližovala a rvala srdce denně bylo to se denně probouzet s tím vědomím do tohoto světa a reality toho, že se tváříte jakoby nic, ale přitom si o vás všichni okoli myslí to ošklivé za koho vás někdo označil a asi mu to všichni věří. Jasné, baví se s vámi, ale moc dobře víte, že si vyslechli ty hnusy, co jim někdo řekl a jak Vás obvinil z něčeho co vlastně ten člověk sám dělá. Vždycky Vám totiž lidi vyčtou to, co vlastně sami dělají a když se v nějaké chvilce vypovídávají a dávají Vám jakože najevo jak Vás jako sundají argumenty tak ve většině případů nadávají a říkají to, co si vlastně sami o sobě myslí.

Ano, bolí to s tím žít, nejhorší jsou ty prvotní dni, kdy je ta celá aféra tak čerstvá, že byste se nejraději schovali před světem a byli jen někde daleko pryč od této šarády a od tohoto skupenství.

Co mě pomohlo tak jedině čas, ale i ten nevyléčil úplně všechny jizvy, stále vlastně hledám způsob, kterým to doléčím sama v sobě úplně. Pracuji na sobě, čtu články, vzdělávám se o tom, jak umět odpustit, jak se přestat trápit, jak si z toho nic nedělat, jak být flegmatická, ale stále to není to ono, co by mě trklo a pomohlo mi k tomu, aby mi to sepnulo všechno dohromady smysl a význam a já to mohla uzavřít a přestat se tím trápit. Ano, ta rána sice není tak čerstvá, jako když jste ocejchováni tím obviněním, to bolí jak fík, ale stále si na to vzpomenete a někdy ve slabé chvilce z Vás lítají emoce ať už rozlítostněním, neřízenými činy, čimkoliv, ano někdy to prostě přijde a pobolí to.

Myslela jsem, že když přestanu ta místa, která mi to připomínají vídat tak se toho zbavím úplně, ale bohužel, jezdí to všude se mnou, cestuje to a probouzí se to, je to jak vleklý stín.

Ano a přesně kvůli tomuto vím, jak dokáže křivé obvinění člověka vnitřně ničit a postupně. Nevím proč to vůbec lidé dělají a křivě obviní někoho, místo toho, aby si třeba s člověkem promluvili, nebo se ho zeptali na své domněnky, na tom přeci není nic špatného. Netuším, proč to lidé dělají. Nechci totiž mylně se domýšlet něčeho, co by nebyla pravda. Možná by bylo nejlepší kdyby mi to ti lidé řekli sami, ale to se asi nestane, příliš by se odhalili a ještě by mi možná vytkli to, že nejsou tak otevření jak já. Přitom otevřenost je kladná vlastnost.

Asi to těm lidem hrozně tehdy ulevilo křivě obviňovat lidi, asi je to i bavilo, nebo si léčili nějaký svůj vnitřní komplex, který v sobě měli, anebo proto, že byli líní na to, aby se dozvěděli pravdu a aby se zajímali co a jak vlastně je a podívali se na tu věc a situaci do hloubky.

Místo toho, aby to všechno uzdravili a mohli si to dobré místo u mě vydobýt a následně upevnit tak si ho zazdili.

Když po mě kamenem tak já ničím házet nebudu, ale vytvořím si z kamenů zeď, abych byla v bezpečí a nebudu se bránit stejnou měrou. Jsem názoru a razím to, že se má člověku vracet to, co Vám způsobil, ano. Ale v tomhle případě to praktikovat nebudu, přesně vidím na tom, proč se nechci bránit stejnou měrou a nechci se bránit stejnými zbraněmi. Zbraně nechci, nechci bojovat, není pro mě soupeřem takový člověk.

Kdyby byl soupeřem tak přijde tváří tvář a žádné kameny coby křivá obvinění by nemusela lítat vzduchem, ale pročistil by se vzduch ve vším komunikační slušnosti a úctě vzájemné.

Doufám, že již najdu brzy způsob jak se přestat trápit nad tímto. Ale má tu jednu dobrou věc, díky této zkušenosti jsem se stala ještě jemnější osobou a jemněji a s citem jednám s lidmi a naučili mě to o něco víc taktizovat. Za to děkuji Bohu, Vesmíru a andělům a snad brzy se vymaním z této nálepky, která je ve vzduchu, nebo stále bolí na srdíčku. Hledám způsoby a nechat to spálit minulosti.

Co bych tak vzkázala lidem, kteří řeší nějaká nedorozumění? Především to – komunikujte a zajímejte se o to jak to ten člověk cítí, vnímejte to jaký je a berte ohled na činy. Pokud je to možné nedomýšlejte, nešpionujte od jiných lidí, mluvte na přímo a nedělejte závěry, které nemáte ani od toho člověka potvrzené, nevytvářejte fámy, které nemají reálný podklad a cokoliv je Vás nejasné tak místo drbů a probírání to s někým tak raději se zeptejte přímo toho dotyčného co a jak je a ušetříte si tak spoustu časů a nervů a upevníte tím i vztah s tím dotyčným. A i přes to pokud Vám něco není jasné tak hned neproklínejte, neobviňujte a nechce toho člověka žít.

Zdroj obrázků: LÚMENN-VERYA, UTÚLIE’N AURË! AUTA I LÓMË!. lumenn.blog.cz [online]. [cit. 21.12.2018]. Dostupný na WWW: http://lumenn.blog.cz/galerie/vampire-gothic-dark-art-etc/victoria-frances/obrazek/39374339

SWIFT, Taylor. Youtube.com [online]. [cit. 21.12.2018]. Dostupný na WWW: https://www.youtube.com/watch?v=0pMukcTt990

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *