O laskavých lidech a jejich bezištné pomoci

Téma a titulek tohoto článku bych chtěla vzkázat jako poslání všem lidem, kteří se na tomto světě i přes tu dnešní dobu a přes ty všechny špatnosti, které se zde dějí tak že i přes to se dokáží chovat a jednat bezištně.

Naučila jsem se jistou věc  to ocenit skromné lidi, kteří dokáží: pomoci a nic za to nechtějí, vyslechnout i když zrovna mají své starosti, udělat si čas i když mají rozplánováno, vyslechnout upřímnost i když je to bude bolet též, udělat dobrý skutek pro ostatní lidi a nic za to nechtít, nevydělávat na lidské naivitě.

alma-gemea-dueto-300x224

Vím a beru na vědomí, že i tací lidé musí z něčeho fyzicky žít, že musí někde žít, platit na bydlení, nájem, na jídlo, pití, vodu a na další aspekty, které jsou potřeba v dnešním životě. Ano, však nemusí to být způsobem na úkor ostatních.

Myslím si a došla jsem k závěru, že by se lidé neměli využívat a je fajn pomoci někomu a být tu vzájemně pro druhé lidi nezištně, jen tak a nechtít za to nějakou protislužbu. Ať cokoliv – peníze, protislužbu, sex, či něco jiného.

Stále věřím, že ten svět není tak zkažený, aby se tu nějaké ty laskavé duše nenašli. Věřím, že žijí. Možná jsou zneužívané, možná jsou si vědomi sami sebe a umí si sebe vážit a proto svou pomoc poskytnou jen tomu, kdo si ji zasluhuje, možná neví komu pomáhají a zaprodávají se a stále věří v dobro, bohužel ubližují tak sami sobě.

Vím, jaké to je a proto těmto duším přeji, aby nalezli svou hodnotu a nenechali se využívat, zpoplatňovat, či zlevňovat pod svou cenu, buďte tím kým jste. Pomáhejte těm, kteří si to zasluhují a těm, kteří dokážou takovou laskavost ocenit a vážit si toho.

Laskaví a pomoci rozdavační lidé mají tendenci nevidět svou cenu a hodnotu, ztrácí svou hodnotu tím, že zaprodávají své dobré skutky těm, kteří to neumí ocenit a tím pádem je zneužívají ve svůj prospěch, jsou pro ně jak loutky. Tomuto se dá zabránit uvědoměním, že každý jsme důležití. Pomáhat nezištně můžete nadále, ale vybírejte srdcem komu pomoci a na koho si ten čas udělat, ne každý to totiž dokáže ocenit. Ne každý Vás vidí očima lásky.

Neztrácejte vše pro lidi pro které jste jen jednou z možností.

Upřímně když vidím člověka a přijdu s ním i do kontaktu a vidím, jak pomáhá ostatním a nic za to nechce, je to moc pěkné gesto, lidské a laskavé. Okamžitě mi v hlavě proletí myšlenka, aby se mi to v požehnání na jeho životě vrátilo.

Stále věřím, že skutky se lidem vrací, záleží na tom, co vyšlete, pokud dobrý skutek tak se Vám to vrátí v dobrém, pokud zlý skutek, též se Vám to vrátí. Věřím v tento zákon Vesmíru, že stále funguje, i přes to, že s laskavými lidmi leckdy ošklivě zachází a využívá se jejich dobrého srdce. Což se mi nelíbí. A těm, kteří zneužívají přeji pocítit sebepoznání tím, aby pochopili jaké to je. A to jim nepřeji nic zlého, jen lekci sebepoznání :). Myslím to s nimi dobře, stejně tak jako s kýmkoliv na tomto světě.

 

Zdroj obrázku: KLIMOVÁ, Izabela. Pohlazení pro duše [online]. [cit. 21.8.2015]. Dostupný na WWW: http://pohlazeni-pro-duse.blog.cz/1110/laskavost

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *