O taktice a taktickém chování mezi lidmi

V mezilidských vztazích panují různé taktiky, které využívají především ti, kteří dokáží analyzovat situaci a vždy chtějí dosáhnout toho, co chtějí.

Ten, kdo je cílevědomý a chce dosáhnout svého tak stačí se jen trochu naučit a rozpoznávat v mezilidských vztazích, znát lidské chování, trochu poznat fungování lidské psychiky, zapojovat při jednání s lidmi intuici, tím pádem poznat, co lidé chtějí a vše to využít ve svůj prospěch tak, aby zároveň jsme pomohli jak sami sobě tak i těm ostatním a ještě tak, že získají dojem, že jsme jim k tomu dopomohli a těšili se na to.

Ne nadarmo se říká, že nejlepší taktik je ten, kdo dokáže někoho poslat do háje tak, že ten dotyčný se tam ještě bude těšit.

Ano, i tohle se dá a není to tak nemožné jak se zdá.

tumblr_nxdg65OncF1tsmpp5o1_500

Vše co taktizování vyžaduje je naučit se sebeovládat a naučit se kontrolovat své emoce, umět zachovat klid v jakékoliv situace. Pamatovat si to, že kdykoliv ukážete emoce tak vždy ukážete část sami sebe a odkryjete tak své já, nebo jak já říkám „odkryjete karty na stole“.

Život je hra a lidé jsou hráči, kteří umí hrát, někteří ne tak dobře, někteří dokáží hrát i se špatnými kartami. Vše je o logice a jednoduchosti. Dobří taktici především musí znát perfektně sami sebe, své reakce a vědět co chtějí. Znát jak funguje lidská psychika, jak fungují lidi kolem něj/ní a dle toho se zachovat. Rozpoznávat co lidé chtějí, lidem naslouchat a být jim oporou a to právě, abyste lidi poznali, jelikož nikdy nevíte, kdy se Vám takový člověk bude hodit.

Vše se dá natrénovat, naučit a pochopit, není to nic výjimečného, spíše chytrého a do života velice přínosného. Taktizování je jako zbraň, samo o sobě to špatné není, záleží jak taktiku tak jako zbraň použijete. Zda špatně, dokážete ublížit člověku, pokud dobře, můžete si přilepšit i lidem kolem sebe přilepšit, můžete i bránit a používat to pro dobré účely. Vše je jen na Vás, jak to použijete.

Povím jednoduchá pravidla, která platí při taktizování:

1) ten kdo projevuje emoce je snadný terč, snadno na něm poznáte co chce a co ne

2) ten kdo je nešťastný životem je snadnou obětí a snadno manipulovatelný pro leccos

3) ten kdo dokáže se sebeovládat tak u něj nikdy nevíte na čem jste, nemusí na sobě vůbec nic nechat znát pokud nechce.

4) skrýt se dá leccos i emoce i vnitřní pohnutky v člověku, ale nikdy neskryjete kašel, koně a lásku

5) i se špatnými lidmi a událostmi můžete z toho vyjít jako vítěz, nesmíte se vzdávat po prvním nezdaru, když vám to někdo nandá, pamatujte, že pokud nezačnete kopat kolem sebe a dělat hlouposti a dětinsky se chovat tak se dá vyhrát, či alespoň dohrát danou partii ještě úspěšně.

6) i když hrajete proti svému oponentovi nedávejte najevo strach, naopak o to víc si věřte a berte to jako výzvu ve které máte úplně stejnou šanci jako ten oponent

7) mějte vždy připravené odpovědi na leccos na co se vás mohou lidé zeptat, ten kdo je připravený na leccos ten je úspěšnější. Když začnete koktat, či vypadat zaskočeně tak snadno se na Vás vše pozná.

8) v partnerských vztazích se to dá použít taky, hodně lidí to tak používá, avšak mějte na paměti, že pokud tohle v partnerském vztahu chcete používat, dbejte na to, abyste se do toho vztahu citově nezainteresovali, jelikož to pak vše mění a Vy snadno chybujete. Z tohoto důvodu taktiku v partnerských vztazích nedoporučuji!

9) ten kdo je přátelský, ochotný pomoci a dokáže udržet tajemství tak tomu se lidé nejvíce svěřují a ten ví o hodně lidech hodně věcí

10) ten kdo je na výsluní může být pro vás vzorem, cílem i oponentem, je to silný terč pokud si ho zvolíte

Taktikou se dá dosáhnout svých snů. Není to manipulace pokud vypočítavě neobíráte lidi, či jim vědomě neškodíte. Je to dá se říci taková mapa na přežití mezi lidmi a mapa na to, jak dosáhnout toho co chcete a dát lidem a i sami sobě to co chtějí.

Není to nelegální pokud to používáte dobře. Samozřejmě i toto jednání se dá zneužít, dá tak jako ostatně se vše dá zneužít. Když toto využijete ošklivě a vypočítavě jen ve svůj prospěch a budete tak okrádat lidi, či někoho zneužívat ve svůj prospěch tak samozřejmě v tom nikoho nepodporuji a ani mě se to nelíbí.

Jen je dobré vědět, že na tomto způsobu to funguje.

Taktika a mé taktické uvažování mě nesčetněkrát zachránila z velkého průšvihu, či ze situace, kdy jsem cítila, že prohrávám, či jinak jdu do háje v tu chvíli jsem to využila, abych zachránila sama sebe a svou čest i hrdost. Nikdy jsem to nepoužila, abych někomu ublížila či jinak někoho zneužila, nikdy, mohu to s klidem říci.

Taktici berou život jako hru a lidi v něm jako figurky, které postaví tak, jak potřebují. Dokážou se spřátelit s kýmkoliv, když jim to pomůže, dokážou se s někým seznámit účelově, pro takové lidi nic není náhoda a vše má svůj důvod. Jen lidem, kteří pro takového člověka hrají tak neznají a nevědí, to se dovídají až časem, anebo vůbec se to nikdy nedozví, že někomu pomohli k dosažení určitého cíle.

Proto se říká oprávněně, že buď budete pracovat na svém snu, anebo si Vás někdo najme, abyste Vy pracovali na jeho snu.

Tak a nyní upřímně a klidně ofenzivně co si o tom myslíte?

 

Zdroj obrázku: WIIDOWMAKERR. TF2 SPY LOADOUT [online]. [cit. 15.7.2016]. Dostupný na WWW: https://www.tumblr.com/search/tf2%20spy%20loadout

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

1 komentar v O taktice a taktickém chování mezi lidmi

  1. […] taktičtí lidé totiž moc dobře vědí, že některé své triumfy a vítězství je dobré si nechávat pro […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *