O tom zda lidé vůbec chtějí uspět?

Téma, zní celkem paradoxně, ale trochu Vám ukážu úhel pohledu na situaci.

Typický člověk, který si název příspěvku přečte tak bude vrtět hlavou, co to je za nesmysl. Přeci každý chce uspět.

Ano, hodně lidí chce uspět, ale většinou to totiž zůstává jen u toho chtění, ale skutky už nejsou.

Avšak žijí mezi námi i ti, kteří vlastně ani nechtějí v životě uspět, spokojí se s málem, které prožívají. Z různých důvodů nechtějí být výjimeční.

Například chtějí se mít dobře a nevyčnívat z řad, nechtějí robit problémy, bojí se jít přes překážky, bojí se prosadit svůj názor, chybí jim sebevědomí a odhodlání k tomu být sám sebou a jít si za svými sny, anebo jednoduše mají nastavené priority v životě tak jako většina lidí a tudíž se řídí tím a jdou vyšlapanými a „jistými“ cestami životem a ani se nepokusí udělat něco jinak než ostatní. 

silhouette-of-a-pensive-man-under-a-tree-vector-illustration_116161576

Anebo dělají to co je baví, avšak nechtějí se skutečně prosadit a skutečně prosadit sami sebe a svůj úspěch ani nechtějí, jelikož se bojí toho, co by to přineslo za následky.

Tací lidé si nejčastěji říkají a v hlavách jim běží takovéto myšlenky: “ Na to nemám dost sil.“ „Je to příliš zodpovědnosti na mě.“ „Je to příliš zavazující.“ „Je to příliš riskantní.“ „Je to moc změn.“ „Co by tomu řekla rodina, přátelé, okolí, soused….“ „Nemám na to.“ “ Konkurence je vysoká, nemám šanci.“ “ Nevěřím si, že bych to zvládl/a.“ „Chci to dělat, ale bojím se zda to zvládnu….“

Obvykle ti lidé mají v sobě zárodek svých snů, protože každý člověk má své sny, které by si chtěl splnit a zažít je. Však tu cestu k uskutečnění snu dojde málokdo, jen ten kdo skutečně si ty sny chce splnit a nebojí se projít několika překážkami, aby svého snu dospěl.

Lidé mají v sobě sny, ale jen málokdo skutečně dospěje k jejich splnění, protože naslouchají více svým obavám než svým snům a svému srdci. Pochybnosti, které produkuje jejich mozek, tak jim věří a zhmotňují si je a místo toho, aby se té negaci vlastního mozku postavili a řekli „Dost!“ tak tomu začínají věřit, zblbnou sami sebe tak, že absolutně ztratí důvěru ve vlastní sny a sebe tak zblbnou, že dojdou k tomu, že to co si přejí vlastně ani nechtějí a nepotřebují a bla bla bla.

Něco jiného je, když člověk přehodnotí svá přání a své cíle, to je něco jiného a na tom nevidím nic zlého, to se stává v životě.

Však chci zdůraznit lidi, kteří ten potenciál a tu vnitřní chuť si ten sen splnit mají, ale málo si věří a bojí se. Bojí se toho, co by to obnášelo, jak by se jim tím život změnil, bojí se změn a posunu vpřed. A to je chyba. Když chcete dosáhnout toho co chcete tak je třeba něco změnit.

Nemůže se Vám plnit sen, pokud jste na svém dosavadním postupu nic nezměnili.

Proč se bát uspět, proč o sobě a svých snech pochybovat? Každý je nějaký a každý má nějaké ty své sny, které čekají jen na splnění, na ten den kdy se vám zhmotní a Vy budete cítit ten sladký pocit štěstí a ústa se Vám budou smát a v břiše ucítíte krásný pocit uspokojení a mírné šimrání.

Proč zahazovat své sny a vzdávat to ještě předem než se stačí sen splnit? Každý sen stojí za to, aby se splnil.

Podívejte se kolem sebe, kolik inteligentních, chytrých lidí je plno pochybností a nerealizují své sny jen proto, že o sobě pochybují, přitom mají krásné sny a já bych jim je moc přála. Ale podívejte se kolik nechci urazit, ale „blbů“ si je tak sebejistých a vše co si umanou se jim plní? A přitom jejich sny kolikrát ublíží i ostatním lidem a přinesou zkázu?

A to samozřejmě navazuje na to, proč se na světě děje tolik ošklivých činů? Protože se plní sny těch, kteří to zamýšlí špatně a zle a chtějí vše ničit. Ale lidé se srdcem na správným místě a těch, kteří jsou vážně chytří a jsou to skuteční lidé s lidskostí těm se jejich přání tolik neplní a to jen proto, že o sobě pochybují a vzdávají, což je chyba.

Zapřemýšlejte nad tím a věřte, že pokud se přání a sny plní těm, které nemáte rádi a kteří Vám ubližují tak jestli se to těmto plní, tak mi dejte důvod proč by se nemělo plnit přání a sny Vám?

Nechte si to projít hlavou a nevzdávejte své sny a věřte si, že si zasloužíte uspět takový jací jste a v tom co si přejete.

 

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *