O „úchylných“ lidech

Každý si pod pojmem „úchylný člověk“ představí něco jiného. Tak tedy poodhalím závoje a vysvětlím jaké lidi mám na mysli.

Nuže, každý za život to jistě zažil, či se s takovým člověkem setkal.

Jsou lidé, kteří mají odlišné sexuální choutky, úchylky, anebo orientace. Ale toto nemusí být nutně znamením toho, že ti lidé jsou úchylní. Vůbec ne.

Úchylní jsou dle mého názoru lidé, kteří se ke svému sexuálnímu objektu chovají bez úcty a fanatizovaně. Úchylní jsou dle mého názory lidé, kteří sice nemusí mít odlišnou sexuální orientaci, anebo odlišnou sexuální úchylku. Může to být docela normální člověk s heterosexuální orientací, který je tak trochu posedlý tím, že když někdo o něj projeví zájem, či o něj projeví zájem citový, nebo sexuální tak ho bere jako nějakou „senzaci světa“ a úplně v jeho/jejích očích vidíte tu fantasticky-magorickou vášeň a touhu si užívat svého sexuálního objektu do posledních sil.

Pokud jejich sexuálním objektem je člověk tak o to horší pro toho člověka, jelikož „úchylný člověk“ neustále sexuálně naráží na svůj sexuální objekt, může až ho obtěžovat a neustále vyhledává možnost jak se ho dotýkat, jak se s ním uspokojovat, anebo jak si ho užívat k obrazu svému.

big_683da35d86

Není to špatné chování, pokud tím „úchylný člověk“ nezasahuje do osobnosti, či soukromí člověka, který mu slouží jako sexuální objekt. Pokud s tím ten člověk souhlasí a nevadí mu to, tak je vše v pořádku a můžou se vzájemně bažit sami sebe.

Však chci nyní se zmínit o tom, jaké to je, když to člověk, který slouží jako sexuální objekt obtěžuje a ponižuje.

Takový člověk se cítí ponížen, že ho ten druhý bere jen jako sexuální objekt a že ho chce jen kvůli tělu, sexu, či fyzickým skutečnostem, nikoliv pro jeho duši a chování. Může se cítit i obtěžován, pokud po něm úchylný člověk chce provozovat praktiky, či chce po něm něco, co člověka ponižuje, či nechce do toho jít.

A i když mu jednou, či párkrát vyhoví tak toho úchylného člověka to natolik nabudí, že bude chtít zase a zase víc a víc a tudíž z člověk tak vysosá poslední zbytky důstojnosti a sebeúcty. Takový člověk po delší době může úplně ztratit chuť na jakékoliv sexuální hrátky, choutky a může úplně se stát člověkem, který odmítá intimitu. Záleží jak se s tím následně bude vypořádávat, ale ty následky za to opravdu nestojí. Je to jeden z ošklivých způsobů, jak člověka zničit a znemožnit před sebou samým, nebo před ostatními, pokud úchylný člověk tyto informace někde sdílí jinde.

Úchylný člověk se správá, jako člověk, který je totálně fanatizován a závislý na svém sexuálním objektu a touží si jej užívat a provozovat s ním různé praktiky, které splní jeho erotické představy.

Úchylní lidé bohužel moc neporozuměli slovíčku NE a neporozuměli nějaké lidské sebeúctě a respektu.

Snaží se svůj sexuální objekt vylákat a navázat s ním takový kontakt, aby mohli něco zkusit. Obvykle to dělají za tím jedním účelem a to vykonat na svém sexuálním objektu své sexuální choutky a představy bez toho aniž by s tím ten člověk souhlasil, či poradil se s ním.

Za úchylné jednání považuji také to, když na někom vykonáte svou erotickou a sexuální představu a vůbec se nezeptáte zda si to můžete dovolit, zda s tím druhý souhlasí. To mi přijde jako nerespektování.

Ať už navazuje člověk jakýkoliv vztah s člověkem, ať už partnerský, přátelský, či sexuální měla by tam fungovat komunikace, důvěra a respekt vzájemný.

Pokud něco z toho chybí obvykle jde o úchylné, či sobecké jednání za účelem využít svůj sexuální objekt ke splnění svých erotických a sexuálních tužeb a vůbec se nezajímat o toho člověka a vůbec o něj nemít zájem.

Člověk, který úchylně jedná je sobec, protože bere člověka jako kus a bere ho jen jako fyzickou schránku na které ty své akty vykoná, ale je to neuctivé a hanebné jednání, protože i ten druhý člověk má duši, má srdce, má city, emoce a je to člověk, který si zaslouží slušné jednání, otevřenost, respekt a férové jednání.

Úchylní lidé obvykle chtějí se svým sexuálním objektem býti o samotě. Nemají rádi, když je s nimi v přítomnosti více lidí, preferují soukromí a vše v soukromí aplikovat a pak i v soukromí nechat. Anebo se tím následně poté pochlubit veřejnosti, či lidem okolo.

Úchylní lidé též mají tu schopnost být nesmírně pozorní, galantní a před tím, než někoho využijí tak obvykle jsou velice milí a hodní, protože víte co, když chcete někoho získat tak jste tak milí, abyste tomu člověku zalichotili a získali si ho pro sebe na své choutky. Což je způsob manipulace. Výborně umí zahrát na city, emoce, umí lhát, umí se přetvařovat a být flexibilní tak, aby Vás dostali tam kam chtějí. To jsou prosím schopnosti úchylných lidí. Když se dlouho cukáte, dokáží Vám koupit věci, které jste vždy chtěli, dokáží Vám býti nápomocní, avšak je to způsob manipulace, chtějí abyste se jim cítili zavázání a tudíž to případně chtějí nějak oplatit. Na tu příležitost totiž čekají.

Chci tímto poodhrnout záclonku úchylných lidí, kteří nejsou na první pohled zřetelní. Když jej potkáte nevšimnete si toho napoprvé. Zapojte intuici, svůj rozum a vnímejte. Proč se asi takový člověk tak chová? Zapřemýšlejte, proč najednou tolik ochoty?

Skutečný zájem vypadá jinak a je dlouhodobější, nezávisle na tom, zda tomu člověku splníte sexuální představy, či ne.

Článek byl inspirován „úchylnými lidmi“, které jsem za svůj dosavadní život střetla a měla jsem s nimi tu čest je poznat. Děkuji za lekce životem.

Cítím, že spoustu lidí tak jako já jsem zpočátku nedokázala rozpoznat, kdo je úchylný a kdo mě chce opravdu. Dlouhou dobu mi to trvalo než jsem to poznala. Proto tímto chci zviditelnit ten fakt, že někteří lidé opravdu neznají hranice toho, co si mohou dovolit a že využívají lidi k tomu, aby uspokojili své sexuální představy a choutky, což je neuctivé, pokud to udělají bez vědomí toho člověka, anebo ho tím až obtěžují.

 

Zdroj obrázku: LUNZ, Kristina. The European [online]. [cit. 28.11.2015]. Dostupný na WWW: http://www.theeuropean.de/kristina-lunz/9751-sexismus-in-der-bild-zeitung

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

2 komentar v O „úchylných“ lidech

  1. […] více lidem. Mám totiž za to, že když jsem byla mladší a měla 16 – 17 let tak ano, beru úchyly člověk najde v každém časovém rozmezí, však mi přijde, že co se týče běžných mužů […]

  2. […] Již jsem rozebírala, kdo jsou to úchylní lidé.  […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *