Obdivuhodná vlastnost

11052403_1040595412636426_492971309080579909_n

Tento citát mě přivedl k zamyšlení a k potvrzení následující pravdy.

Setkala jsem se za život s hodně lidmi, z velké části to však byli muži, kteří cítili uspokojení když někoho pohledem složili. Až s podivem to bylo hodně lidí a když jsem s nimi mluvila, nemohla jsem si nevšimnout v jejich výrazu pocitu zadostiučinění, pocitu uspokojení a pocitu radosti.

Mě to však vždy znepokojilo a přivedlo k otázce. Jak se někdo může radovat z toho, když někoho složí? Když někoho sejme, když někoho poníží, zdrbne, pomluví, ublíží mu, zlomí mu srdce, sebere mu naděje, vezme mu majetek, shodí jeho hrdost, shodí jeho čest…? Jak z toho někdo může být šťastný? Jak někdo si může myslet, že je frajer, když někoho přizabije, sejme a zničí ho? 

Ano, jasně, pokud vám ten člověk ublížil, chápu vaše pocity odplaty, pomsty, naštvanosti, zlosti, chápu to, ale i tak myslíte si, že Vám to zahojí vaše zranění na duši, když někoho ponížíte? Když s někým vymetete? Když někoho fyzicky sejmete?

Ne, budete se cítit ještě hůře. Každou ránu kterou vyšlete, se Vám vrátí. Vše co zasejete, sklidíte.

Pro mě není frajer chlap „mačo“ který sejme někoho pohledem a z kterého má každý respekt a raději klopí hlavu. To je pro mě arogantní člověk, kterému se vyhnu a budu si o něm myslet svoje. To není sexy, to je jen zástěrka emocí a pyšnost. To opravdu nechci :).

Pro mě je frajer člověk ten, který pomáhá lidem, který úsměvem dokáže lidem zlepšovat náladu. Který vyslechne člověka, který si udělá čas na někoho, který nemyslí jen na sebe, ale i na ostatní. To je pro mě vzor obdivu :).

To je pro mě člověk, který si zasluhuje obdiv. Člověk který dá najevo emoce, který se dokáže otevřít, dokáže mít rád, milovat, smutnit, radovat se, je svůj, je sám sebou :). Prostě člověk, který je lidský a žije tak jak k němu situace přicházejí a odcházejí.

1eb49a7b47_41795939_o2

Je to každého názor, nikomu jeho názor neberu. Ale mým předmětem obdivu je člověk, který je laskavý, empatický, hodný, obětavý, milující, ten který dá najevo emoce a je důvěryhodný. Ten komu se můžete svěřit, dokáže udržet tajemství, či se mu můžete svěřit. Ten se kterým je vám dobře, lidsky.

Ten kdo tak činí, má můj neskonalý obdiv a nejvíce má mého obdivu ten, kdo i přes všechna zklamání a zranění stále věří v lidi, lidskost, lásku, důvěru a přátelství 🙂 ♥.

 

Zdroj obrázku:

DEJVÁ LI-EMAILOVÁ POŠTA. Pohlazení pro duše [online]. [cit. 11.4.2015]. Dostupný na WWW: http://pohlazeni-pro-duse.blog.cz/1110/laskavost

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

2 komentar v Obdivuhodná vlastnost

  1. iveta napsal:

    Tento citát mi zobral všetky moje slová, je to proste to najlepšie a skutočne pravdivé z môjho života čo som za posledné obdobie čítala,a nielen z môjho ale poznám osobne ľudí kde sa to týka veľkej časti ľudstva. Všetci by sme sa k sebe mali tak chovať….., veľmi pekne ďakujem že som mala možnosť si to tu prečítať. Iveta

  2. SML napsal:

    Já děkuji za Váš zájem Iveto, jsem ráda, že to také tak vnímáte ♥ :).
    SML

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *