Ocenění

Ocenění od okolí. Za běžných okolností by se řeklo, že na něm nezáleží. Ale nyní nebudu hovořit o kritice, nyní představím a pojednám o pozitivním vlivu ocenění od okolí.

Ocenění motivuje, zahřeje u srdce, dává sílu jít dál, dává energii, potěší, rozradostní, polaská, způsobí nám úsměv a radost na naší tváři.

47352-vyhra-v-loterii-653x367

To, že ostatní lidé umí ocenit naši práci nás posiluje. Samozřejmě, že hlavním naším pohonem a palivem musíme být My sami a naše odhodlání a naše motivaci. To je základ a hlavní motor naší činnosti.

Pokud však činnost, kterou děláme má smysl pro ostatní a je i někdo, kdo to dokáže ocenit, tak je to skutečný medový balzám na duši a srdce :). A je to úžasný pocit, něco takové zažívat.

Jakákoliv činnost ve vašem životě Vám vždy přinese jak odpůrce tak i příznivce. A příznivci dokáží Vás znovu nakopnout, dodat sílu a vidět znovu smysl ve vaší činnosti, dávají Vám naději proč to robit dál.

Sama jsem to zažila se svými stránkami a s články. Je doba kdy není až takový zájem, pak vyjde článek, který je populárnější a vždy mě to motivuje dál. Několik příspěvku, komentářů, vždy mě to potěší a dá motivaci, proč to vlastně dělám a budu dělat. Leckdy mi to dodá i inspiraci o čem psát. A za všechny ocenění a reakce na mé články a stránky nesmírně a od srdce DĚKUJI ♥. Dáváte mi důvod a smysl proč pokračovat :).

Každému člověku přeji, aby si zažil pocit ocenění v tom, co dělá a dělá-li to dobře. Samozřejmě, že ocenění nepřijde hned, chce to čas, zkušenosti a několik chyb a omylů :). Také jsem si prošla několika chybami a poučila se – no a co :). Tak to chodí na cestě k úspěchu, vždy uděláte mraky chyb, až nakonec najdete tu správnou cestu. Máte to tak ve všem.

Nezáleží ani tak, zda práci kterou děláte zda děláte dobře, ale otázka je, zda Vás to baví. Protože to, co Vás baví tak v tom se budete chtít zlepšovat a budete tím pádem na sobě i pracovat a budete se zdokonalovat. Horší je, když něco umíte dobře, ale nebaví Vás to. U toho totiž dlouho nevydržíte. Člověk se stále potřebuje posouvat dál a ne stát na místě jen tak.

Pokud nelenošíte a vyloženě dlouhodobě nic neděláte, máte-li tedy nějaký koníček, práci, činnost, aktivitu, která Vás baví, dejte tomu času a jistě se Vám dostane i ocenění. Avšak nejdůležitějším oceněním v životě je ocenění od sebe samého :), na to pamatujte. Jelikož Vy máte právo sami sebe ocenit za to, co jste dokázali, či vykonali, buďte si tím nejlepší přítelem a učitelem v životě.

Okolí totiž potřebuje leckdy více času než uvidí a pochopí to, co děláte.

 

Zdroj obrázku: © 1996–2015 TISCALI MEDIA, A.S.. zeny.tiscali.cz [online]. [cit. 30.5.2015]. Dostupný na WWW: http://zeny.tiscali.cz/vyhral-jsem-balik-penez-jak-se-nezblaznit-203696

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *