Očištění od zlého

Když zažijete něco zlého, co Vám způsobí trauma, co Vás paralyzuje, trvale se to podepíše na Vaší psychice, způsobí Vám to psychický následek a vyvolá psychický problém, který se hlásí o pozornost.

I když nedoufáte, že toto někdy zažijete, nebo že se Vám něco podobného ještě někdy stane tak i přes to se to stalo a Vy víte, že z toho bude jen dlouhá cesta, než se z toho dostanete a než znovu začnete šťastně žít tak jak jste byli zvyklí a tak jak jste chtěli.

Ta vyhlídka dlouhé cesty před Vámi, jak se z toho uzdravit a dostat se z toho Vás děsí, avšak víte, že je to jediná cesta po které je nejlepší jít, abyste mohli být znovu šťastni.

taylor

Cítíte, že budete muset tím peklem projít a prokousat se tím, abyste mohli být znovu šťastni.

V tu první chvíli pociťujete šok z toho, co se Vám přihodilo a nejste schopni reálného úsudku. Můžou se spustit úzkosti, či depresivní stavy a depresivní vyhlídky plus nedůvěra v sama sebe a pochroumané sebevědomí. Je to to nejhorší, protože je vše čerstvé, živé a ještě to pociťujete na svém fyzickém těle, jak se to vše podepsalo a máte silnou touhu to ze sebe vše smýt, vše uklidit, zahladit stopy, abyste se na sebe nemuseli dívat. Možná i sami sebe v tu chvíli nenávidíte.

Po pár dnech až týdnech už se uklidňujete, už se cítíte vyrovnaněji než ty dni potom, co se Vám to přihodilo. Avšak občas Vás to stále během dne a během noci pronásleduje, noční můry, neklid, těžké usínání, potřeba odpočívat, potřeba být sám se sebou, potřeba bezpečí, sem tam úzkosti a depresivní stavy, však už je to klidnější a Vy jste schopni se i odreagovat u něčeho, či s někým a dokážete v životě fungovat. Stále však máte potřebu pobývat s těmi nejbližšími lidmi se kterými se cítíte v bezpečí a v pohodě.

Po několika týdnech až měsících se teprve rána začíná hojit a Vy znovu postupně nabýváte sebevědomí a ta špína, kterou jste na sobě pociťovali už se začíná smývat i z vašeho svědomí a začínáte tu situaci postupně přijímat a začínáte i běžně žít, tak jak jste byli zvyklí a jak chcete. Začínáte dělat věci pro sebe a začínáte si sami sebe vážit ještě víc a uvědomujete si, kde se stala chyba a poučujete se z toho a víte co dělat jinak, aby se Vám to již znovu nestalo.

Teprve v tuto chvíli skutečně nacházíte sami sebe v tom, že jste tou cestou dokázali a dokázali se s tím poprat a že jste byli již natolik moudří, že jste zamezili tomu, aby se Vám to opakovalo a znovu si nepřipustili to zlo do svého života. Jelikož svého života jste si díky této zlé lekci začali vážit a začali si vážit sami sebe. A vlastně jste i našli sami v sobě sílu se tomu postavit a postavit se znovu životem čelem. Protože ačkoliv to byla dlouhá cesta, tak nebyla nekonečná a koneckonců v životě na Váš čeká o to víc štěstí, když jste si prošli zlou lekcí, nebo více zlými lekcemi.

Upřímně kdybych si já leckteré zlé lekce nezažila nikdy bych tak úplně nepoznala sama sebe. To víte, že po leckterých skutcích jsem na svém srdci, duši i fyzickém těle pocítila neskutečné zlo a špínu, které jsem se snažila odstranit, ať fyzicky z těla, či psychicky, pokoušela se vyčistit prostor, místnost, domov, oblečení, svou auru a vše co se dalo, ale nejlepší čístičem na to vše byl čas a uvědomění a především touha to vše zvládnout a být znovu šťastná.

Díky tomu, že jsem se nechala lidmi využívat jsem našla svou hodnotu a svou cenu. Díky tomu, že jsem měla bulimii jsem pochopila, že mám svou váhu a svou krásu, které si cením. Díky zklamání a špatných zkušenostech ve vztazích jsem pochopila, že takhle žít nechci, že hledám něco jiného a že nejsem věc, avšak člověk s duší a srdcem. Díky poznání různých lidí, kteří lhali a vydávali se za někoho jiného jsem pochopila, že lidi lžou ve všem a to že jsou jiní ještě neznamená, že jsou lepší a tak jsem poznala sama v sobě, že musím být opatrná a vybíravá koho si do života připustím. Díky tomu, že jsem se nechávala klamávat a podvádět jsem zjistila, že chci férovost a upřímnost a nebudu zavírat oči, když intuice křičí něco jiného. Díky depresivním stavům, které jsem si prošla jsem poznala jak moc miluji život a jak moc chci žít a jak mi záleží na šťastném životě. Díky úzkostným stavům jsem poznala hodnotu klidného života. Díky násilí jsem poznala hodnotu klidu a hodnotu lásky. Díky pomlouvačným lidem jsem poznala jak moc je potřeba vytrvat v tom kým jsem skutečně a být silná. Díky tomu, že jsem zaprodala důvěru nesprávným lidem jsem poznala hodnotu svého soukromí a svého života.

Vždy když jsem prožívala ten nejhorší stav, který nadešel pár dní po tom, co se to hrozné stalo tak jsem panikařila a nevěděla co dělat, cítila jsem zlost sama na sebe, začala se nenávidět a vše si vyčítat, že si za vše mohu sama, cítila jsem neskutečnou špínu na svém těle i srdci. Avšak těmito depresivními myšlenkami jsem si nepomáhala, dostalo mě to jen do úzkostných stavů, které mě unavovaly a já nebyla schopná ničeho. Nedokázala jsem si připustit, že bych ten dlouhý čas od toho zvládla a překonala to. Avšak ano, jde jen o to nechat ten čas plynout, zaměstnat svou mysl, dát si nějakou činnost, která odreaguje tělo i mysl, aby ten čas utíkal. Vždy když mi bylo takto nejhůře tak jsem začala číst literaturu o osobním rozvoji a kupodivu jako vždy jsem tam našla zrovna to, co jsem potřebovala slyšet, hodně mě to uklidňovalo a pomáhalo mi to. Další co mě vždy uklidňovalo a pomohlo se vyrovnat s tím vším bylo dělat to, co mě baví, psaní článků, kytara a cvičení a také i škola. Prostě dělat to co mi jde a baví mě. Dokonce i tento článek je jakési vypisování z toho nejhoršího, avšak doufám, že už jsem v bezpečí a z toho nejhoršího venku :).

Nejlepším způsobem jak se očistit od toho zlého je čas, změnit úhel pohledu, přestat si to vyčítat, neupínat na to zlé myšlenky, ale naopak myslet na něco krásného, dělat to co Vás baví a naplňuje, obklopit se nejbližšími lidmi, které máte rádi a pokud možno cestovat, nebo chodit ven, to mi též pomáhalo a pomáhá.

Jak se očišťujete od zlého Vy? Co jste zažili tak zlého, že jste si museli prožít peklem?

Zdroj obrázku: SWIFT, Taylor. Youtube VEVO [online]. [cit. 22.1.2016]. Dostupný na WWW: https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=JLf9q36UsBk

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *