Proč se někteří lidé stydí za své city?

Proč se vlastně někteří lidé stydí za ty city, které k někomu cítí? Proč vlastně se chovají neurčitě, anebo útočně vůči někomu koho milují a jen mu nedokáží dát jasně najevo, tak aby ten člověk pochopil, že jej mají rádi a že k němu/ní něco víc cítí?

Proč vlastně se schováváme za roušku ega a ješitnosti a odmítáme pokorně nechat roztát naše ego a ješitnost a být člověkem ve všech ohledech a projevit své city a emoce? Proč je to tak těžké?

281d2acca9_53037642_o2

Proč jsou čím dál tím častější vztahy typu, kdy ti dva spolu se scházejí, povídají si spolu, chovají se k sobě jako víc jak přátelé, ale méně než partneři a to jediné, co je dělí od toho, aby tvořili pár je to, aby si vyjevili své city, pokud je k sobě cítí.

Z jakého důvodu čím dál víc lidí takovéto vztahy vede, na oko jsou si cizí, ale přitom v soukromí se k sobě chovají jako k milované osobě. Takový člověk si nechce přiznat, že ze samotného přátelství, či sexu by mohlo být něco víc, že se ten člověk může zamilovat, že může cítit něco víc, než si předtím zaslíbil.

Dříve tomu člověku bylo jedno, kam ta osoba jde, s kým se stýká a spíše se mu ta dotyčná i musela doprošovat, aby se sešli. Nyní, vyhledává ji, píše ji a když odchází od něj začíná mu chybět. A nedej bože, když ji potká s někým jiným. To spustí vlnu myšlenek, lekci lehčí žárlivosti a ten člověk se diví sám sobě, proč na to tak reaguje.

Ano, protože k tomu člověku už cítí něco víc než jen přátelství, či jen sexuální zájem.

Dále by bylo naprosto logické, aby to té dotyčné osobě sdělil, však neudělá to. Budou pokračovat v takovém „vztahu“ založeném na scházení a nic s tím neudělá, nic nepoví, nedá nic najevo. Maximálně ten člověk něco zabrblá nad tím, aby se nescházela s jinými, možná někdy se pohádá kvůli tomu, že se nechová morálně. Ale to je tak vše. Toto chování pak zapřičiní v dotyčné osobě otázky, proč tak najednou se ten člověk takto chová, proč to dělá, proč je najednou nepříjemný, ale nepoví nic konkrétního?

Spousta otazníků v hlavě běhá. A každé setkání se tak stává napjatější a napjatější.

Ten člověk, který se zamiloval se může čím dál víc vzdalovat, protože vlastní ego a ješitnost mu brání si ty city přiznat. Pro některé lidi je to vážně těžké, protože přeci v dnešní době jsou tak „moderní dnešní vztahy“Moderní partnerské vztahy, které jsou založené na nezávaznosti, neosobnosti a sexu.

Nu tento průběh „vztahu“ probíhá do té doby dokud to oba baví. Také se může stát, že tu dotyčnou jeho neustále podrážděná nálada, neochota a brblání přestane bavit a nebude se chtít již stýkat, či se začne vážně stýkat s někým jiným. To je pak pro toho zamilovaného člověka výzva – buď zabojuje o tu dotyčnou a pokusí se ten vztah s ní posunout dál, anebo se nechá užrat postupně žárlivostí a nevyznanými city. Buď a nebo.

Každopádně nevyjevené city dusí člověka dlouho, jelikož to co neprojevíte tak ve Vás se vaří jako vroucí voda v papiňáku. A když to nikomu nepovíte a ani sami sobě nepřiznáte tak z toho budete čím dál tím víc stresovanější a bude Vás to užírat. Tak ještě je pro Vás vážně tak těžké projevit své city?

Projevením citům se nikdo neponíží, naopak, je to projevená slabina, která je lidská a není se za co stydět. Pokud je to upřímné a procítěné, tak se není za co stydět.

Bojíte se odmítnutí? Nu, když ty city neprojevíte tak odpověď je jasná hned: NE.

Pokud to zkusíte máte 50% na Ne a 50% na Ano. Tak proč nezkusit štěstí?

Proč na chvíli neodložit svou masku ega, která nás sice chránila dlouhou dobu, ale před láskou a něžnými city nás bohudík neuchrání.

Zamyslete se nad tím, zda si díky svému egu necháte utéct, či proklouznout možnou lásku svého života, anebo tu šanci zkusíte a uvidíte, jak to celé dopadne a jaká bude reakce. Může to vyjít, kdo ví.

 

Zdroj obrázku: LENKA. Loovenka.blog.cz [online]. [cit. 4.12.2015]. Dostupný na WWW: http://loovenka.blog.cz/0908/moje-platonicka-laska

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *