Sám před sebou neutečeš

Ať už jdete kamkoliv, nikdy sami před sebou neutečete. Můžete se vzdálit, můžete změnit cokoliv se Vám zamane a co je ve Vašich schopnostech.

Můžete změnit prostředí, společnost a přátelé, ale nikdy neuteče před tím, co máte sami v sobě.

Sama jsem takový rozený útěkář života. Vím, o čem mluvím. 

1061895_604559812987001_1393240811_n

Dokud nemáte sami v sobě něco vyřešené, vždy se Vám to vrátí tak abyste to v sobě zpracovali. Neutečete před tím, před čím utíkáte. Vždy Vás to dožene nějakým způsobem.

Osobně jsem hodně utíkala, utíkala jsem sama před sebou, před pocity, emocemi, před minulostí, před určitými lidmi, před okolím, před zklamáním, před negativními zkušenostmi. Ale vždy mě to dostihlo, vždycky.

Utíkala jsem do iluzí šťastného života, přitom netrvalo tak dlouho a opět jsem musela vystřízlivět z té iluze, abych viděla pravdu takovou jaká je a donutilo mě to přijmout to a sžít se s tím.

Můžete utéct opravdu hodně daleko, tak jako jsem utíkala já, možná ještě dál, ale vždycky to nevyřešené nebo to před čím utíkáte vás dožene. Vždy to tak funguje.

Dříve jsem si myslívala, že útěkem, nebo tím, že se člověk vzdálí tak se problém vyřeší, či sám „zanikne“. Avšak nebyla to pravda, vždy to přišlo znovu do mého života a já se trápila, proč se mi to stále vrací do života. Ano, teď už to vím, bylo to nevyřešené.

Když je něco vyřešené, nemá moc Vás to dostihnout :), protože nemáte proč před tím utíkat a vůbec se toho nějak obávat.

Hodně lidí, které jsem za život potkala a měla s nimi tu čest mí říkávaly, že utíkám, dřív jsem jim nevěřila. V tuto chvíli uznám, že v něčem určitě pravdu měli. Přiznávám. Avšak byl to můj problém, ne jejich problém :).

Nyní už se nesnažím utíkat, nemá to cenu. Stejně před tím problémem budete stát, ať už teď či později, tak nač utíkat. Problémy jsou od toho, aby se řešili a čím dříve tím pro Vás lépe. Když budete utíkat, budete to řešit sice za delší dobu, ale budete. Budete k tomu problému alespoň postaveni a svým způsobem od života „přinuceni“.

Nezapírejte to co řešíte, neutíkejte před tím, nemá to cenu. Nezapírejte sami sebe, nesnažte se si něco namlouvat sami sobě. Nenalhávejte si, že to bude dobré „samo“.

Neprodlužujte si tak zbytečně trápení se minulostí, či problémy, které můžete vyřešit už teď. Utíkáním řešení problémů prodlužujete. Zkuste se k tomu postavit zodpovědně, tak jako dospělý člověk, postavit se tomu tváří tvář a zkusit to ustát, prohlednout do toho takové jaké to je a nezavírat oči před pravdou.

Máte dostatek sil to zvládnout, nic není tak hrozné, abyste to nezvládli. Život Vám naloží jen tolik, kolik unesete.

Byť to jsou leckdy nelehké lekce životem, vždy máte dostatek sil je ustát a přijmout. Můžete si pomoci se odreagovat, přijít na jiné myšlenky, potěšit se, dodat si sílu, energii a odvahu jít dál, avšak neutíkejte od toho, co je před vámi. Postavte se k tomu, uděláte tak službu sami sobě, není to tak hrozné jak se zpočátku zdá.

 

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Sám před sebou neutečeš

  1. Martina napsal:

    Ale já nevím co je tím problémem, před kterým utíkám. Každý rok se opakuje ta stejná situace. Hádka s otcem, stěhování a zoufalství. Pokaždé se to stane a na Vánoce musím být doma a koukat na to jak mě všichni přehlíží. nakonec zůstanu a po celý rok pořád ta stejná komedie, přehlížení bla bla až dojde k hadce a toto se opakuje každý rok od mých 17 let až do teď 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.