Společná pojící znamení

Když jsme byli dětmi tak jsme si na důkaz přátelství psávali po lavicích „nejlepší kamarád/ka navždy“. Čmárali jsme si po rukou rádoby tetování a usvědčovali se o dlouhotrvajícím přátelství, které bude trvat navždy a které skutečně tak bude trvat a že díky tomu se vždy poznáme a že to znamení nás vždy bude spojovat.

Vždy se mi líbilo a toužila jsem po tom dát si třeba se svým nejlepším přítelem tetování. Nebo třeba náramek, přívěsek, který budeme mít jen my dva a budou to taková dvojčata, která se dle toho vždy poznají.

Není to myšleno hned partnersky v tom, že třeba při svatbě se dávají prstýnky, anebo přívěsky s rozpůleným srdíčkem. Ano, i to je moc nádherné, mě však spíše táhly ty symboly přátelství.

Nevím až tak proč, ale moc se mi to líbilo. Asi proto, že jsem vždy hodně toužila po nejlepším přátelství, které by trvalo po celý život, což se mi zatím nesplnilo, avšak letité přátelství už ano a za které jsem moc vděčná.

Neberu to tak, že bych se tím společným znamením, či společným předmětem k někomu chtěla připoutat, to fakt ne, spíše jako takovou hezkou vzpomínku, či hezké pojící znamení, které mi vždy připomene, že na to v životě nejsem sama, anebo že někde po světe běhá dvojník mého náramku, či přívěsku, který tu prostě někde je a třeba se zas najdeme a budou tak přívěsky spolu.

Líbí se mi to a nepřijde mi to jako špatná věc. Přátelství se tak dá krásně potvrdit, či připomenout a na některé lidi opravdu ve svém životě nechci zapomenout a chci, aby přátelství trvala navždy. Přeji si to, možná jsem naivní, ale věřím v to. Mnohem víc než v lásku navždy.

Každopádně musím uznat jednu věc, všichni jistě víte, že jsem si nechala vytetovat devítku na pravé předloktí a nesmírně si toho tetování vážím, nejenže je to symbol mojeho nejoblíbenějšího čísla a dá se říci číslo, které považuji za číslo šťastné tak to tetování symbolizuje památku a krásnou vzpomínku na přátelství s jistou kamarádkou, která mi návrh na tetování navrhla.

A i když se stalo hodně věcí, které mě mrzí, tak vždy si na ní vzpomenu a nikdy nezapomenu a nesmírně si vážím toho, že zrovna ona mi mohla takový krásný návrh navrhnout, vážím si toho a proto to tetování nosím hrdě. Pro mě to asi znamená víc než pro ní, ale navždy si to budu pamatovat, nejen s tím ohledem, že už to tetování mám do konce života, ale s ohledem na to, že zůstává pro ní v mém srdci místo vždy i nadále.

S jedním mým kamarádem jsme si v minulosti udělali takový čin, který mi přijde roztomilý a hodí se k tomuto tématu. Jelikož jsme se přátelili opravdu hodně blízce tak jsme si na jeho nápad vyměnili prstýnky, on mi dal svůj a já svůj a takhle jsme si je vyměnili pro případ, že bychom se dlouho neviděli a abychom se tak znovu našli.

Upřímně na dva roky se mi odmlčel, nevěděla jsem o něm nic a nikde jsem ho ani neviděla a pak se mi po dvou letech ozval sám od sebe, z ničeho nic a mě to moc potěšilo. A tak jsme se znova shledali a naše prstýnky též. Nevím, asi jsem trochu sentimentální, ale mě se tohle prostě moc líbí tyto symboly a gesta přátelství.

A věřím i tomu, že právě díky těmto symbolům na sebe lidé nezapomenou a vždy si tak nějak k sobě cestičku životem opět najdou.

Když si lidé nenechají žádnou takovou památku tak jsem toho názoru, že časem na sebe můžou úplně zapomenout, anebo už se cesty nikdy střetnout nemusí.

Možná to tak vypadá, že si tímhle mě může člověk získat a svým způsobem ano může si mě takhle někdo získat, získat mé přátelství, na tohle já prostě hodně dám. Nepřijde mi to zavazující, naopak pěkné. Avšak je pravda, že pokud je ten druhý člověk trochu čarodějných schopností dá se takový předmět velice rychle zneužít ke zlým účelům a může tak díky tomu předmětu vás proklít, uřknout, či nechat něčím posednout. Ano, i to se může stát a stalo se mi to, avšak o to víc jsem opatrná na to, že se přátelím s lidmi, kterým věřím, kteří mají dobré a laskavé srdce a kteří by nic takového nikdy neudělali.

Ano, temná stránka této věci je opravdu až moc temná, takový předmět se dá použít ke kouzlům černé magie.

Může si Vás ten člověk nadále k sobě poutat, ačkoliv nechcete, může Vám přesto psychicky ubližovat, trápit, či Vám způsobovat noční můry, či psychické problémy.

Proto je fakticky dbát na to s kým si to vzájemné přátelské pouto dáváte zvěčnit, protože pak s tím člověkem prostě budete spojeni v tomto ohledu přátelském.

Mnohem silnější jsou pouta lásky, ta jsou ještě intenzivnější a mohou způsobit i to, když se na to čaruje, že když ten kdo je očarován si třeba nemůže najít jiného partnera/partnerku, jelikož je stále spoután k tomu s kým si dal to společné znamení zvěčnit.

Obranou před tímto zneužitím je správným výběr přátel a výběr společných pojících znamení. A v případě černé magie se pak zbavit úplně všeho, co Vás s tím člověkem pojilo, společné předměty, dárky a vše čeho se můžete zbavit, tím se ochraňujete a když jde o tetování tak buď dát odstranit, anebo provádět opakovaně kouzla na obranu proti černé magii, provést exorcismus – vymítání a dá se to i takto. Avšak prevencí opravdu je ten správný výběr lidí do Vašeho života.

Avšak i přes negativní zkušenosti mi to neztratilo oblibu v těchto společných pojících znameních. Například já a brácha jsme si k Vánocům přáli dva stejné náramky, který oba nosíme a potvrdili jsme tak naše nejlepší přátelství a také to, že se vždy díky těm náramkům najdeme, ať budeme kdekoliv.

A co Vy jak se tváříte na společná pojící znamení? Máte s někým něco takového zvěčněné? Anebo se tomu vyhýbáte?

 

Zdroj: vlastní fotografie

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *