Stojím za to

A přeci to za to stojí. Splachuji ze sebe totálně jakékoliv odmítnutí, které možná přišlo, možná bylo. Kdo ví? Už si nevzpomínám, je to tak pomyslně dávno. A ne nevykolejí mě to, jedu si dál to svoje a neotáčím se. Nevyjde to s někým, není domluva, nevíš kdy, nechceš se do toho angažovat, tak nic nu. Jdi si svou cestou a já svou. Takových bylo, takových Ne a tichých neodpovědí jsem již slyšela a viděla. To mě nerozhodí, život jde dál, ať už s tebou s tamtím, nebo tamtou. Ať už jsi kamarád, známý, nebo možná partner, pokud není domluva, nebo vidím odmítnutí jasné, či tiché neodmítnutí, dojde mi to. Jdu dál.

Hlavně si pak vzpomeň za půl roku, roky a najednou se ozvy a dělej jakože se nic nestalo, budu se chlemtat smíchy, cože to vlastně po mě chceš a kdo jsi. Možná kdybych hodně vzpomínala, možná bych si vzpomněla na jakousi ikonku a možná příjmení? To už bude hodně dávno a já budu za humny daleko na to, aby sis myslel, že jsem tu stále k dispozici a leta čekám na odpovědi.

Neřeším a nezajímá mě proč to nevyšlo, proč prostě nekomunikuješ, nebo proč prostě najednou odmlka, neřeším, nelámu si hlavu nad tím, prostě nejsi to jediné kvítí pro které moje pozornost bude svítit. Tak sis vybral svou budoucnost a mě už s tím pak neotravuj.

A je mi jedno kolikrát tohle uvidím, uslyším a přečtu si, nebo kolikrát mi to někdo vysvětlí a osvětlí, neztratím naději, že jsou lidé, kteří si na mě čas udělají, kteří umí komunikovat a umí se dohodnout a opravdu se nevymlouvají na to, že neumí používat klávesnici, protože klávesnice máme všichni a jen někteří je chtějí používat. A ano stojím za to všechno, za to všechno dobré a nejlepší v životě a věřím, že to dobré a nejlepší mě teprve potká. Tohle co to vlastně bylo, klopýtání o stejný práh? Stačí když vystřízlivím a dám si na ten stejný práh pozor a můžu vstoupit dovnitř někam. A stojí mi to za ty všechny krásné věci a radosti, kterým díky tomu můžu jít kupředu a nečekat, neochuzovat se o to krásné, co si přeji plnit a co si můžu plnit. Je to krásný pocit si plnit sny a přání a cítit se v klidu v bezpečí. Stálo mi to všechno za to, téhle důvěry v životě si vybudovat a stálo mi to za to si dosáhnout této krásné spolehlivosti a bezpečí, které mám a děkuji za to. A jestli přijde nějaký fracek, který si namyšleně myslí, že mi naruší život, jen proto že zrovna přišel tak se plete. Buď najdeme společnou řeč a krásně se to skloubí, anebo ne a každý si půjde po svém. Už vážně nehodlám dávat na něčí „dobré rady“ a přizpůsobovat se jen, abych se líbila. Protože takhle jak jsem se sama sobě líbím nejvíc a líbí se mi jak to je. Děkuji za to, že to takhle vyšlo. A děkuji za ta všechna odmítnutí, aspoň vím, že to pro mě nebylo dost dobré a nemám se zahazovat s nicotou a chtít od života něco pořádného. Nejsem namyšlená, jen už to chtělo kurňa něco pořádného, co mi vlije do srdce radost a nebudu muset jen sama někoho zásobovat radostí a vytvářet to.

Stojím za to, všechno dobré co mohu zažít a potkat a stojím o to nejlepší. Teprve když člověk dopadne na své fyzické hranice si uvědomí, jak moc chce žít a jak záleží na kvalitě života a na tom, koho ve svém životě máte. Srdce to pozná vždy a nevyplatí se ho ignorovat, nebo s vámi zatočí a máte po hehe.

A vážně mě nebaví někoho neustále utěšovat, jak je k někomu život strašně nefér a jak je chudinka. Fakt jděte s tím do háje, nebaví mě to. Bez tak je každý tvůrce svého života a svého štěstí. Ke mně taky život není mým pohledem fér, no a? Stará se někdo? Ne, kdybych bulela na místě, nikdy nejsem tam kde jsem teď. Je spousta věcí v životě nefér, ale změním to právě tím, že něco budu dělat a udělám maximum pro sebe, pro svou radost a ne to jak to někdo radí, nebo aby se někdo zamiloval, kdo ti může opustit kdykoliv a ty si poděláš život natrvalo. A když podělat život tak kvůli sobě, protože to tak cítíš a ne kvůli někomu, nebo kvůli nějakým radám. A když se to podělá tak se zvednout a udělat maximum pro svou radost a pro svůj život. Protože na čem to vlastně nejvíc záleží v životě? Na životě a na vlastním štěstí přeci. Aspoň tak to cítím já.

Zdroj obrázku: РУПОР. last.fm [online]. [cit. 19.11.2021]. Dostupný na WWW: https://www.last.fm/ru/music/Avril+Lavigne/+images/43c36318f6fd1dd84ab26af34f04d21f

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

1 komentar v Stojím za to

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *