Svůj směr

Nemusíte všem odpovídat „ano“. Nemusíte přijímat vše, co se Vám nabízí. Umění šťastného života nespočívá ve přijímání všeho, co se Vám nabízí. Je to o tom si vybrat z možností, to nejlepší řešení a tu cestu, která koresponduje s Vámi a s tím co Vy chcete.

Nemusíte se každému zavděčovat, nemusíte být s každým zadobře, nemusíte stíhat vše, jen protože si to někdo nárokuje. Však Vy jste tvůrci svého života a Vy můžete si dělat co chcete. Zkuste se někdy odprostit od toho, co po Vás ostatní chcou a jednejte sami za sebe. Zjistíte, že ve skutečnosti byste jednali jinak, než tak jak se po Vás chce a očekává.

3a760c3861_83079682_o2

Ze svých zkušeností hodně lidí a většinou jsou to ženy, které řeší a snaží se zavděčit každému, co kdo po nich chce. Často podléhají tomu, aby vyhověli každému a aby všichni ostatní byli spokojení. Ale na co?

Na co se snažit zavděčovat ostatním, když to neučiní šťastný Vás?

Jak můžete někoho učinit spokojeného, když nejste Vy sami spokojeni? Jedině když jste Vy sami spokojeni tak i potom můžete učinit spokojeného někoho jiného.

Zkuste někdy pokrčit rameny a shodit ze svých beder veškerá očekávání a veškeré požadavky ostatních lidí na Vás, zkuste to ze sebe doslova setřást a věnovat se tomu, co Vy skutečně chcete.

Nemusíte všem vyhovovat, stačí, že budete vyhovovat sami sobě. Jděte za tím, co Vy chcete. Ti kteří Vás milují s Vámi budou tak jako tak. Ti ostatní odejdou, ale i  to je v pořádku.

Když se budete snažit vyhovět všem, budete časem vyčerpaní, vystresovaní a nazlobení sami na sebe, že se ženete pro nic za nic. Vyčerpá Vás to a Vy šťastní nebudete. Jak dlouho to takhle vydržíte?

Nejprve začněte u sebe. Vůbec nemusíte vyhovět všem lidem, vůbec, proč jako? Je to Vás život a Vy rozhodujete, jak ten život prožijete.

Nenabádám Vás k bezohlednému sobectví, to určitě ne, ale k zdravému sebevědomí a sebeúctě k sobě samému.

I já sama jsem se hodně dlouho snažila zavděčit ostatním lidem a na každého si najít čas a věnovat tomu člověku čas. Ale na co, když mě to po pár týdnech vyčerpávalo a sama jsem šťastná nebyla. Chtěla jsem být zadobře se všemi, ale zjistila jsem, že to nemá smysl. Že v životě tohle není důležité, jelikož je to „sisyfovská práce“.

Proto se rozhodujte sami za sebe a pečlivě zvažujte, komu svůj čas darujete a strávíte jej s ním. Tak abyste i Vy byli spokojení a bylo Vám to přínosem do Vašeho života.

Nenechte se od lidí využívat, či zneužívat. Nenechte s sebou manipulovat a vtlačit do situace, kterou nechcete, mějte k sobě úctu a řekněte své „ano“ jen tomu s kým skutečně chcete být a trávit čas. Je to Váš život a Vy si ten život odžijete.

 

Zdroj obrázku: NICKYNA. Nickyna photographer [online]. [cit. 30.5.2015]. Dostupný na WWW: http://nickylee.blog.cz/1201

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *