Ta svoboda je skvělá

Prostě jsem to pustila z hlavy, nechala jsem to všechno jít, spláchla jsem to ze sebe tak, jako kdybych to spláchla záchodem. Pár dnů to odeznívalo než to odeznělo a já si tak říkala, jestli to takhle zvládnu a jestli jsem neztratila všechno kolem Tebe. Ale pochopila jsem a uvědomila si, že já nejsem ten kdo ztratil, ale Ty.

Cítím se dobře, ulevilo se mi a vidím velké možnosti a příležitosti, které kolem sebe mám a to že jsem se dřív bála, že bys mě nechal, tak upřímně teď by ses měl bát spíš Ty. A užij si to.

Protože ta svoboda, kterou jsi mi dal se mi zalíbila a líbí.

Dřív jsem se obávala, že vždy přijde někdo horší po Tobě, nebo že zas spadnu do nějaké pomyslné kaluže, ale ono se to tak nějak nestalo, naopak si připadám jako kdyby mě osvítilo konečně světlo a to i hlavně v hlavě a já už nebudu tak hloupá, jak jsem ohledně Tebe byla.

Nyní ty všechny chyby, tu moji naivitu a tu moji věčnou odpustitelskou povahu vidím, jak jsem to dávala nesprávnému člověku. Jsem ráda za tu lekci a ještě víc jsem ráda za to, že ta svoboda nyní je tak skvělá a všude se mi otevírají možnosti a kdokoliv jiný se mi zdá lepší než Ty.

Protože je to kdokoliv jiný než Ty a to nejsem hnusná a nechci tě v tom koupat, ale jak jinak bys pochopil, že ve skutečnosti nejsi vůbec tak úžasnej tak, jak moc si o sobě myslíš.

Pár lidí se mi to už snažilo říct, protože chtěli, abych se měla líp a aby ses třeba choval líp, ale tys neviděl, neslyšel a raději si od toho dal ruce pryč a dál žil ve své ješitnosti, tak od koho jiného to uslyšíš a budeš číst líp, asi ode mě, že?

Já se neztratila v životě, ale já se někdy hodně kdysi ztratila v Tobě, ale to už je naštěstí kdysi. Přeji Ti to samé, abys viděl, jak lidi dokáží být lhostejní a namyšlení, tak jak jsi byl Ty ke mně.

A čím víc ega se zapojilo tím to bylo jen horší a umělejší, nebyl jsi to Ty, ale jen nějaká póza, kterou sis možná tak někde vyčetl.

A já ti za to všechno děkuji, žes mě naučil být si sebou jistá a žes mě naučil si sebe vážit. Protože ta svoboda teď stojí za to a já moc za to děkuji, že jsem s tebou dál neztrácela čas, protože ty jsi byl jen ztráta času a mých nervů.

Jak se ti tohle teď čte? Jak se ti to poslouchá?

Odpověď si nech pro sebe, protože kdokoliv jiný je lepší než Ty, nyní to vidím a dávám přednost lidem, kteří se umí líp chovat ke mně.

A dělám si co chci, tys to dělal celou dobu, tak proč bych na Tebe ještě měla brát ohled.

Karta se obrátila a já děkuji za to všechno, těch možností, tolik času, tolik ušetřených nervů, tolik ušetřených slz a toho všeho, co bylo jen zbytečné.

Nejvíc mě asi na tom dostává to, že jsem to řešila jen já a tys to měl u řiti, ale tak dobře do mě, aspoň o to tvrději tu pravdu vím a smířím se s tím vším.

Asi jsem takhle potřebovala narazit, protože i ten nejlepší boxer nemusí vždy zvítězit, ale tak nevadí, porážky člověka posilují. A mě to posílilo a projasnilo to můj úsměv na tváři.

Když vzpomínám na své minulé já, tak jsem pořád něco hledala a hledala to v někom, nyní hledám, ale už na tom nelpím, buď to přijde nebo ne a ono to přichází. Ve chvíli, kdy to přestávám ustavičně chtít, tak se to vše plní a já za to děkuji, plní se mi sny a přání jako princezně, která na co si ukáže, to má.

A já za to vše děkuji, někdy si tak říkám, že jsem se měla na to všechno vykašlat dřív, když vidím, že stačilo tak málo.

Asi jsem jen potřebovala víc času na to si to uvědomit, pochopit a uzrát sama v sobě, kdo ví.

A místa, které miluji, tak tam budu chodit nadále a o to s větším úsměvem na rtu a s jinými lidmi. A usmívám se teď víc na svět a na lidi než tomu bylo dřív a proto se se mnou dřív táhlo víc problémů a já pořád byla zaseknutá někde na místě, takhle už mi to tak nepřijde.

Prostě když na tebe nemusím už brát ohled, nemusím ti vše říkat, nemusím ti říkat vlastně nic, dovolím si tě ignorovat, dovolím si den udělat podle sebe, nečekat kdy se ozveš, nebo když se mi hodláš otevřít, tohle už fakt nemusím a já si to užívám. Jsem jak nevyřáděný teenager a teď si to vše krásné dopřávám.

Doufám, že to vidíš a možná jednoho dne zalituješ a když ne tak jsem neztratila vůbec nic.

Asi jsem jen nebyla dost dobrá pro Tebe, to nevadí, s tím žiju nějakou dobu, ale byla jsem dost dobrá pro jiné lidi, kteří to viděli celou dobu, anebo to vidí nyní a já jsem za ně vděčná, tací lidé jsou požehnáním a můžu je obejmout, podat jim ruku a dát jim pusu na tvář.

Nečekám nic a už vůbec ne Tebe, žiju tady a teď, jak to ke mně všechno přichází a cítím se skvěle. Ten život je pestrý, nádherný a prosvětlený a víc se celkově usmívám na všechno a všechny, protože se cítím krásně a s velkou úlevou.

Nechť se v životě dějí nové věci a nové zážitky, těším se na vše nové…

Zdroj obrázku: AM JOY W/JOY REID (@AMJOYSHOW) TWITTER. how to get of fort joy [online]. [cit. 20.9.2019]. Dostupný na WWW: http://deductbox.com/nunavut/how-to-get-of-fort-joy.php

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *