Uklidnění psychiky

Takový ten klid, kdy nejen že u sebe vidíte a cítíte to, že už se tolik nestresujete, že už se nebojíte reakce, nebo toho, co by se mělo stát.

Ale prostě jen takové volnější dni po tom všem, co se odehrávalo a byli jste středem veškerého dění.

Celou dobu to vypadalo jakože se bojíte a je to tak, báli jste se toho, co bude, avšak to už je minulostí.

Nyní už je to jiné, proběhlo, to co mělo proběhnout, ta akce kolem toho a ten humbuk a všeci lidé si to mezi sebou řekli. Ok, řekli si to a všichni to ví. Nyní konečně přichází ten vytoužený klid, pro který to vše bylo určeno.

Čím víc čas a život plyne, tím vic oceňuji na životě klid ve vlastním životě. Ať je humbuk, nebo chaos kdekoliv jinde, to nevadí, ale hlavní je ten klid ve vlastním životě. Takové to, že si sednete do vyhřátého křesílka a užíváte ten klid kolem sebe a cítíte, že zrovna v tuto chvíli nemusíte na nic myslet v hlavě, nemusíte se stresovat průběhem něčeho, co Vás čeká, jelikož ten den, už se neděje nic zásadního. Je klid, pohoda a Vy si můžete robit co chcete, nikoho tím neurážíte, nerušíte, je to prostě pohoda a můžete jen užívat a rozjímat.

Skvělý pocit a takových dnů, když je více tak zjišťujete, že už nejste takový plašoun, nebo úzkostlivý človíček, který se jen bál a byl naprosto submisivní k veškerému dění a k lidem. Avšak nyní, už Vás jen tak něco nerozhodí, naopak se i víc usmíváte, usmíváte se na cizí lidí, těšíte se na přátelé a na nejbližší. Když přijde problém, tak už se nebojíte co a jak, prostě to s klidem vezmete do svých rukou.

Asi tohle bylo to všechno, co Vám chybělo, to co jste celou dobu sami v sobě hledali a co bylo potřeba v sobě nalézt znovu.

To co dříve nevycházelo, lidi neměli čas, neptali se, nezajímali se, už to v tomhle pocitu klidu není primární, už je to vedlejší, necháváte ty lidi žít si to svoje. A je vidno, že i ti lidé se zklidnili a začínají se více ptát a více s Vámi komunikovat a jde to, pozvolna, v klidu a otevřeně. Jde to.

Možná dříve ten neklid ty lidi odpuzoval, nebo si to člověk sám blokoval…. vše je možné, kdo ví.

Každopádně klid působí pozitivně nejen na Vás, ale i na to okolí. O to víc se cítíte v klidu a užíváte si být mezi lidmi i lidi vůči Vám se chovají lépe. Jsou klidnější, přátelštější a nepřitahujete tolik nedorozumění do života tak jako dříve.

Je krásné, když můžete v klidu začít den, v klidu a pohodě si dopisujete s lidmi, které máte rádi, pak jdete ven a do práce, kde jsou také lidé, kteří se na Vás i více usmívají, tak jako Vy na ně, chválí Vás a respektují Vaši práci, o to víc Vás to tam těší a baví.

Jedete někam po práci si dát kávu, nebo jídlo, o to víc to prožíváte a užívat si toho, že si tam můžete něco objednat a dopřát. Chutná to. A ten čas plyne přirozeně a hezky a Vy se cítíte jako kdybyste tam byli po hodně dlouhé době, přitom je to místo, které jste navštěvovali často.

Je to zajímavé. A večer, když si můžete rozsvítit, zahnat tmu, poslouchat hudbu a mít klid, že tím nikoho nerušíte je skvělý pocit, uklidňuje Vás to a takové večery jsou pohodové a v klidu. Je to skvělá situace, která byla zapotřebí a dokonale člověka dokáže proměnit a nejen jeho, ale i jeho nejbližší.

Klid je hodně silný lék a zmírňuje v člověku to negativní. Prospívá to.

Když budu mluvit za sebe, tak se cítím jak princezna na devátém obláčku, vše je tak jak má být a já tím vším se nadnáším. Nádhera, takový okamžik si po dlouhé době dopřát a zažívat. Děkuji za to.

Čím dál tím víc oceňuji to, že v tom celém životě najdu a nacházím vnitřní klid a nadhled nad situace a událostmi v životě, které se dějí. Oceňuji ten nadhled, kterým se od toho dokáže člověk na chvíli odprostit, aby z toho všeho nebláznil. To je právě to z čeho se čerpá nejvíce energie a životní síly dál.

To co mi celou tu dobu chybělo pocítit sama v sobě a děkuji za to, že mám tu příležitost to nyní zažívat a naučit se to. Cítím po delší době požehnání, které mi tímto vstoupilo do života.

Nic bych na tom neměnila, jsem ráda tak, jak to je.

I přes to, že vím život půjde dál a zanese mě zas někam dál, tak v tuto chvíli si užívám tak, jak to je. Vím, že život plyne a nebráním se tomu, kam mě zavede, tam budu. Konečně se cítím dobře, jako normální člověk, který může být šťastný.

 

Zdroj obrázku: PINTEREST.COM. Pinterest.com [online]. [cit. 26.10.2018]. Dostupný na WWW: https://cz.pinterest.com/khuedao1127/cute/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *