Vydatná lekce života, děkuji

Je fakt, že život nás všechny učí neustále, každým dnem. Přicházejí a odcházejí lekce do života a ze života.

Stále nás to posouvá k lepšímu a k lepší verzi sebe sama. Každý máme nějaké lekce, v jiném pořadí a každý potřebuje jinou lekci. Proto se může zdát, že člověk je na to sám a to co prožívá už neprožívá nikdo jiný. Ale není to tak, vesměs ty lekce všechny, které máme zažít zažijeme všichni, jen v jiném pořadí.

Hlavní je to, aby se z nich člověk poučil a proto tu lekci dostane takovou, aby dotyčný pochopil a zasáhlo ho to. A jelikož je každý z nás jiný a originální tak to dostaneme také v originálním našem pojetí.

Když se tak zpětně ohlížím nad svými přání, tak leckdy co si člověk přál za každou cenu, tak to byla hloupost a když to pak dostal splněné tak nezbývalo než uznat, že to byla hloupost. Zpětně se ohlížím nad spousty věcmi a událostmi, které se odehrály a proč. Uznávám, nemá smysl už řešit proč co a jak a co by kdyby. Už se to nějak prostě stalo a už to nějak je. Jediné co může člověk ovlivnit je přítomnost a budoucnost. A pro tu může něco udělat, nyní zaujmout kroky a postoj, nyní. Minulostí už se nic nespraví, když budeme lamentovat.

A když tak přemýšlím, tak se mi to přání splnilo, i když to byla hloupost, další hloupost, kterou jsem vermomocí musela mít. Ale co už, aspoň tu hloupost vidím v celé své podobě a jestli tohle měla být lekce na vytrestání, tak děkuji, jsem již vytrestána.

Platím za to dost vysokou cenu, avšak za hloupost se platí. Asi mě to má učit, jak být lepší a jak jsem ze své mysli měla odstranit ty pochybnosti, nebo tužby to mít jinak, zažít to jinak. Asi si to měl člověk zkusit, aby pochopil, že to není ono, to správné, to dobré.

Přemýšlím, proč se stávají špatné věci a proč se odehrávají vůbec. Jestli je to takhle na pořád, nebo jestli je to jen lekce, která odejde, až dostatečně naučí. V tom případě hltám každou poučku a každé slovo a už na tu bolest, kterou mi přinesla nezapomenu. Je to jedna z těch lekcí, kterou cítíš i po letech.

Doufám, že tohle není už na pořád takhle dodělané a nebude nutno na stálo trpět následky. Doufám, že to bude jen lekce, která se vypaří po odeznění.

Ačkoliv jsem nebyla hlavní aktér toho všeho a vesměs jsem se vším jenom smiřovala, nebo to měla ustát tak mi přijde, jako kdyby mě se to dotklo nejvíce a jako kdybych za to měla pomyslně platit nejvíce. Cítím v tom svůj podíl to je pravda, ale moje role je taková, že jen mám přijmout změny takové jaké jsou. Ten, kdo tu dělá změny je někdo jiný.

Říkám si „živote už stačilo, poučila jsem se, za lekci děkuji“, jenže se bojím, že mi pak naloží další lekci, nebo ještě přiloží v té dosavadní. Věřím, doufám a žiji pro dobré zítřky a doufám, že se to ještě dokáže vše zlepšit a nebude to jen takové plytké „bude to dobrý“, ale opravdu dobré, spokojené a že se to vylepší viditelnými činy. Žiji pro to, tak doufám, že se nezklamu tentokrát, protože už jsem se zklamala za poslední dobu hodně.

Už neposlouchám rady a poučky o tom, jak něco dělat a jak něco bude. Poslouchám své srdce, které blázní každým dnem a poskakuje do výšin. Ale to nevadí, hlavně, že se podaří a budu věrná svému rozhodnutí a přesvědčení. A i kdyby se nepovedlo a nedařilo se, na tuhle lekci nikdy nezapomenu a vzpomínka na tohle období bude jedna z těch ošklivějších, při kterých se otřásneš strachem i po letech.

Děkuji za vydatnou lekci, v budoucnu již nebudu hloupě přemýšlet, přeceňovat se a myslet si, že vše zvládnu. Vesmíre, děkuji ti za tuto lekci, abych pochopila, že jsem jen člověk a slabá jak papír, když na to přijde a opravdu všechno nezvládnu. Že duše ta je nad limit všeho, ale lidské tělo ne, to má své limity a děkuji, žes mi ukázal, jak se jich snadno dá dosáhnout na max. Vše to myslím a sděluji naprosto upřímně a bez ironie. Přijde mi, jako kdybych přeskočila a byla už téměř v očistci, před tím než se chodí do nebe. Avšak s tím se mnou nemusíte souhlasit, to je jen má teorie a duchovní názor.

Zdroj obrázku: LABELPRINT24.COM. www.labelprint24.com [online]. [cit. 4.6.2021]. Dostupný na WWW: https://www.labelprint24.com/cs/category/pribalove-letaky-11.php

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *