Zdánlivě šťastné partnerské vztahy

Ať se již podíváte na jakoukoliv sociální síť, anebo stačí někdy jen vyjít na ulici, či na nějakou společenskou akci tak uvidíte a potkáte spoustu párů.

Samozřejmě nic proti párům nemám, nejsem zarytá odpůrkyně vztahů, nebo tak něco, vůbec ne, naopak vztahy podporuji a jsem pro partnerské vztahy a především jsem pro opravdu šťastné partnerské vztahy a chci, aby co nejvíce partnerských vztahů bylo šťastných a fungovalo a vydrželo, co nejdéle.

couple-1198146_960_720

Opravdové partnerské štěstí to je pojem, které z těch párů leckdy nečiší, anebo čiší z nich pomíjivé štěstí, takové to štěstí „na oko“ veřejnosti, aby všichni viděli a usadili se z nich na zadek a řeklo si „ Heh, ti dva jsou spolu a šťastní, ty jo, ti musejí být šťastní, ti se fakt našli.“

Ano, to je účel partnerských vztahů, které nejsou založené na skutečném a procítěném štěstí v tom vztahu. Sami totiž necítí to, že jsou v tom vztahu šťastní a tak o tom alespoň „musí“ přesvědčit okolí o tom, že jsou šťastní. Viz článek Jaké to je být součástí frašky?

Sami si tak lžou do kapsy a lžou i tak těm lidem, že ve své podstatě jsou šťastní, ale k čemu toto vědomí je dobré, když to ti dva partneři necítí? Je to jen lež a faleš pro ně samotné i pro ty lidi ostatní, kteří jim to baští.

Naštěstí jsou tu však i lidé, kteří se trochu v tomto společenském chování vyznají a tak nebaští těmto lidem vše.

Jelikož na takovém zdánlivě šťastném vztahu se to dá snadno poznat, stačí být vnímavý a nebýt hloupý, upřímně je to tak.

Zdánlivě šťastný vztah se prezentuje asi takhle:

  • na veřejnosti chodí všude spolu jako čerstvě zamilovaní, však když si jejich výrazu tváře všimnete v nestřeženou chvíli tak jsou oba skleslí, zničení, unavení, anebo se tváří naštvaně
  • na sociálních sítích vidíte jen samé společné fotky (nic proti lidem, co přidávají fotky se svým partnerem, nejsem toho odpůrce), přidávají jen ty fotky, jak jsou nejvíce zamilovaní a jak jim to klape, avšak přitom opět z výrazu tváří a dojem z fotky je takový pochybný a spíše „na oko“.
  • Když se zeptáte, jak jim to klape ve vztahu tak odpoví velice stručně a nerozebírají podrobnosti, jen samá chvála a jak jsou strašně šťastní a nic víc, žádná negativa a ani „žádné problémy“.
  • Fotí se nazí po sexuálním aktu a rovněž to dávají na sociální sítě – tak to je dle mého kapitola sama o sobě. Já osobně nemám potřebu se po každém sexu fotit a už vůbec to dávat veřejně mezi lidi na internet, to mi přijde jako největší „opičárna“ všech dob, jelikož to je jen „chlubení se“ s tím koho ten člověk uspokojil. A upřímně po výborném a uspokojivém sexu se nepotřebuji chlubit tím všem, stačí, že to vím já a ten partner, kterému to sdělím a zůstane to tak mezi námi.
  • Vyhýbají se lidem z okolí, ale úplně všem, přátelům, příbuzným a i dřívějším blízkým přátelům. Důvod je neznámý, však to už něco značí, že nejspíše to není tak, jak se zdá z pohledu oka.
  • Nechtějí o svém protějšku mluvit sami od sebe, nemluví, nesvěřují se a když už se zeptáte, tak jen stručná odpověď.
  • A když už o tom protějšku mluví tak jen chlubení se, co ten člověk pro ně udělal a jak se mají královsky a jak nyní jsou strašně moc šťastní.
  • Když je potkáte tak rozhodně z nich nemáte pocit, že jsou skutečně šťastní. Stačí dojem a pocit.

Nejsem zahořklá a ani to těm lidem nezávidím, nemám důvod. Stačilo mi se jen porozhlédnout, jak to skutečně chodí mezi lidmi.

Partneři, kteří jsou skutečně spolu šťastní tak nemají potřebu se nikde ukazovat, nemají potřebu těmi fotkami provokovat veřejnost, nemají potřebu nikoho těmi svými fotkami „stírat“ a někomu dávat najevo, že jsou jakože fakt spolu. Prostě spolu jsou a nemusí to někomu cpát. Když se jich zeptáte, jak se mají tak Vám upřímně odpoví a nepotřebují to roztrubovat do světa na každém kroku.

Nemusí všude chodit spolu na každou akci, když třeba ten jeden nemůže tak si natolik důvěřují, že se té akce zúčastní třeba jen ten jeden. Avšak když jsou spolu tak se dokáží bavit i s jinými lidmi a úplně přirozeně a lidsky. A když už se někde vyfotí tak nemají potřebu tím nikoho pohoršovat, vyfotí se občas, pro radost a určitě z té fotky je opravdu dojem šťastného vztahu. A když takový pár potkáte tak ten dojem je opravdu šťastný, vidíte to, cítíte to z nich, sálá to z nich.

S přáteli a lidmi se normálně baví tak, jako se bavili doposud a nepotřebují o své lásce nikoho přesvědčovat, když je problém tak to řeší jako pár a nemusí lidi oblbovat v tom, že je to nějaká pohádka ten vztah, upřímně Vám poví, že to není někdy jednoduché, ale síla je v tom stále držet spolu i po tom, co opadne zamilovanost.

A o lidech, kteří jsou zdánlivě šťastný pár a všem to cpou a dávají najevo, jak jsou šťastný pár tak o těch si myslím to, že jednoho dne se jim tato iluze tak, či onak rozplyne, jelikož to není od srdce procítěné, pouze na bázi ega a to co je na bázi ega se vždy rozplyne a ti lidé dojdou k pokoře, sebeuvědomnění a pochopí, jak lhali sami sobě, jak lhali tomu partnerovi a jak lhali ostatním lidem.

Věřím, že k tomuto uvědomnění lidé dojdou, co nejdříve, protože všem přeji, aby byli skutečně a procítěně šťastní, ať jde o páry, či jednotlivce.

 

Zdroj obrázku: MORIADOR. pixabay [online]. [cit. 2.9.2016]. Dostupný na WWW: https://pixabay.com/cs/p%C3%A1r-romance-l%C3%A1ska-romantick%C3%BD-vztah-1198146/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *