Když se někdo seznamuje s každým koho Vy znáte…

Představte si situaci a co neživěji si ji představte. Když se někomu svěříte o problému, když Vás někdo štve, anebo když Vás někdo naštval, ublížil, ranil Vaše city, či se k Vám zachoval neférově, nečestně, či naprosto neomluvitelně pro vás. Chcete se tak někomu blízkému svěřit a chce slyšet radu, chcete vyslechnout. Potřebujete to tak ze sebe dostat ven a chcete si ulevit a pocítit to, že nejste na to sami a že Vás třeba někdo pochopí a když nepochopí tak minimálně vyslechne, protože to nechce dusit v sobě a cítíte se už tak dost mizerně.

Dobře, svěříte se, ten člověk Vás vyslechne a něco Vám řekne. Jenže po tom, co se svěříte tomu člověku tak náhle zjistíte, že ten člověk kterému jste se svěřili, že Vás někdo naštval tak ten člověk, kterému jste důvěřovali se čistě náhodou skamarádí s tím, kdo Vás naštval a najednou začnou být rádoby nejlepší přátelé. Je to snad náhoda? Je to snad za trest? Je to snad výsměch? Bůh ví, nedokážu si na tuto otázku odpovědět správnou odpovědí.

Však je to velmi zvláštní situace o které já osobně nevím, co si myslet.

Co jsem to tak prožívala tak se mi na mysli vybavili různá vysvětlení.

Buď se ti dva lidé začali bavit z toho důvodu, že ten komu jste se svěřili tak se snaží ten spor a problém, který Vám ten člověk urobil napravit a situaci zlepšit. I to je možnost a já jsem v první řadě optimista, tudíž mě napadlo toto.

Ten komu jste se svěřili se zajímá o to, jaký ten člověk je, aby mohl pochopit proč jste se na toho člověka tak naštvali, či zda je skutečně tak špatní, že Vám tak ublížil. Prostě snaží se pochopit celou podstatu problému a tak se s ním dá do přízně.

Chce Vám být na blízku a tak se spřátelí s tím člověk, kdo Vás naštval, aby mohl situaci napravit a zároveň Vám učinit život spokojenější, ale zároveň to nedělá pro svůj osobní prospěch, ale ve Váš prospěch. Což je dobročinné a většinou to ten člověk udělá z lásky, či přátelství k Vám.

Chce Vás naštvat, či vidět Vaší jakoukoliv reakci na to, když udělá paradoxně to spřátelení s tím člověkem a chce vidět, co na to budete říkat. Což je ostatně vypočítavá technika a vypočítavý účel, který je dle mého názoru naprosto podlý a pak takového člověka beru tak, že se nechal ukradnout pozorností někoho jiného a že asi zřejmě je to jen sobecký záměr, který mi má nějakým způsobem ještě víc přisadit k naštvání. V takovém případě ukončuji kontakt okamžitě.

Anebo je to sběratel kontaktů, chce se seznamovat absolutně se všemi lidmi, které znáte a chce prostě si Vaše jakékoliv kontakty – ať dobré či negativní přebrat, či také poznat a chce se tak cítit lépe, známější, možná i ve svých očích lepším člověkem. Takový člověk si jen honí sebevědomí tím, že si myslí, že čím víc lidí bude znát, tím víc mu naroste. Však zdravé sebevědomí neroste počtem kontaktů, ale tím jak si člověk věří a má se rád, což znamená sebeláskou k sobě samému. Není to o počtu nasbíraných kontaktů. Tak takový člověk, který to jen dělá z tohoto sběratelského účelu a za svým sobeckým účelem využít Vašich nějakých sociálních interakcí tak ten jedná jen sobecky pro svůj prospěch, jelikož mu vůbec nejde o to, co Vám ten člověk udělal, nejde mu ani tak o Vaše problémy, vůbec ne. Vy jste mu ukradení, jde mu jen o to se dostat k co nejvíce lidem a znát je. Takže takovému člověku se svěřovat se je úplně zbytečné.

To však pozná člověk všechno až právě touto zkušeností a pak si rozmyslí kdo je opravdu Vaším přítelem a zajímají ho Vaše problémy a Vy a ne to s kým jste ten problém měli. Bát se svěřit někomu kvůli tomu fakt nebudu, spíše si vyberu komu co svěřím a u koho vím, že mě hned neobere o síť mých přátel či kontaktů.

Vyplynulo mi z toho všeho asi to, že pokud se někdo seznamuje fakt s každým o kom mu vyprávíte tak mi to přijde, jako jedna velká vyčůranost a honidba letmé „slávy“, nebo či jak to nazvat. Prostě mi přijde, jakoby se ten člověk dobrovolně nechával ukrást jinými lidmi o kterých nic moc neví a nezná je osobně, ale přáteli se s nimi jen proto, že Vy s nimi jste měli nějaký vztah, přátelství, kontakt, problém či cokoliv.

Nechápu takové jednání a přijde mi to i lehce neslušné takhle se těm lidem, kteří jsou vlastně pro takového člověka neznámí a pokud známí tak jen z vyprávění což je nepřímé. Za každou cenu se někomu cpát a s někým se bavit jen protože se s ním bavíte Vy mi přijde trochu i trapné a lehko prokouknutelné.

Komické na tom všem je to, že pokud se Vy přestanete bavit jak s tím člověkem kdo Vás naštval tak i s tím, komu jste se svěřili tak pak najednou ten člověk, kterému jste se svěřili tak po chvíli se zas obrátí na Vás a zas Vám rád dělá toho blízkého a původní „nejlepší přátelství s tím člověkem“ jakoby už není.

Zvláštní, opravdu a pak toho člověka najednou máte zpátky, ale jak mu teď můžete něco svěřit a jen tak se mu vykecat, když víte, že do toho bude zasahovat a hned se bude chtít sezamovat s každým o kom mu řeknete? Hlavně co si o tom myslet? Nevím.

Osobně to řeknu takhle, je mi jedno kdo se s kým baví, je to každého čistě osobní věc a ani nemám pocit, že by někdo bral nějaké kontakty. Jsem toho názoru, že praví přátelé se nedají ukradnout a ani nenechají, vždy s Vámi budou držet, za což jsem ráda, že takové lidi kolem sebe a ve svém okolí mám a děkuji za ně Bohu a Vesmíru každým dnem. Však nechápu, jak někteří lidé o kterých jsem si dříve myslela, že jsou blízcí tak najednou jeví zájem o jiné lidi se kterými jsem v kontaktu. Dobře, ať se klidně baví, seznámím je ráda, avšak nechápu proč se do toho NAJEDNOU a tak rychle angažují i sami. Přitom dříve tak jak je znám tak to byli tací uťápnutí a málomluvní lidé. Tahle skutečnost mě totiž na tom zaráží. Že dříve měli problém někoho oslovit, či se s někým bavit a když já se s někým bavím tak najednou se musí bavit se všemi lidmi, co já. A přitom když toho člověka vidíte samotného tak běžně neoslovuje lidi a neseznamuje se s nimi na ulici, či na sociálních sítích. Tohle dělá jen s lidmi ve spojitosti s Vámi. Je to fakt zvláštní a stále bádám, jaká odpověď na to, co si o tom myslet je správná…

A co Vy? Jaký na to máte názor a co si o takovém chování myslíte?

 

Zdroj obrázku: VARGA, Jan. filmserver.cz [online]. [cit. 16.6.2017]. Dostupný na WWW: http://filmserver.cz/clanek/11188/alenka-v-risi-divu-za-zrcadlem/

O SML

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE