Nemůžeš mě degradovat na tu druhou

Člověk nelze degradovat, či ponížit, když si to sám nepřipustí a nedovolí to. Nelze to, ačkoliv se k Vám lidé budou chovat jakkoliv hnusně tak vždy z toho můžete vyjít s noblesou a krásně, jako ten, kdo je sám sebou a kdo je sám za sebe a nikoliv jeden z mnoha, či ten druhý.

Nelze to, i když Vám uvalí do situace, která Vás může zdánlivě degradovat.

I když na Vás jeden chlap pošle nesčetně svých kamarádek, aby ho obhajovali s tím, jak moc je úžasný a já nevím co ještě. A vůbec nechápete ten smysl toho. Nebo to, že se máte ihned bavit s partnerem někým od Vás blízkého a hned se znát a přátelit jako kdybyste byli přátelé od malička, přitom po tom ani nijak zvlášť netoužíte.

Anebo, že hned máte své blízké seznamovat se svou rodinou a svým partnerem, přitom po tom ani netoužíte, chcete mít svůj klid a mít to své a netoužíte po tom hned každého sdílet s každým. Není to kvůli tomu, že byste byli majetničtí sobci, ale spíše o tom, že nestojíte o ten mumraj a chaos okolo toho – řešení pytlovin typu – co kdo komu řekl, kdo se jak na koho usmál a zda si byli vzájemně sympatičtí, zda to nebyla faleš, anebo aby si nebyli až moc sympatičtí, že by spolu hned souložili. Takové ptákárny řešit, o to fakt nestojí člověk, proto možná chce mít ten svůj klid a to své.

Anebo, když člověk se kterým jste se nepohodli v minulosti a schválně kontaktuje někoho Vám blízkého a snaží se najednou s tím člověkem bavit, aby se Vám zalíbil, ten člověk Vám blízký Vám to tají, avšak Vy stejně víte, jak to je a nejste hloupí, víte, že to pokračuje a že jen se to snaží před Vámi utajit, ale Vy víte i přesto. Jen to má být nějaká mířená provokace na Vás a má Vás to degradovat na tu poníženou roli a abyste asi záviděli, či co?

Nevidím nic atraktivního na tom, když někdo o koho Vy nemáte zájem a máte k tomu pádné důvody tak začne se najednou bavit s Vašimi blízkými lidmi a začne je verbovat proti Vám. Anebo se s nimi jen začne bavit. Nevidím smysl v tom – proč tak najednou?

Anebo když najednou začne před veřejností, či Vašimi přáteli si hrát na chudinku, jak je na tom špatně a jak moc trpí a jak moc brečí a tak se musí svěřit a ti lidé to za něj musí řešit, jelikož není schopnej se Vám podívat do očí a vyřešit si to s Vámi osobně, nebo přímo s Vámi. Ne, protože na to prostě nemá odvahu a sebevědomí a taky tu hrdost, proto se musí jak malé dítě schovávat za sukni žen.

Ale to není hrdinství. Takhle to vidím já, i když v očích veřejnosti je možná politování-hodný někdo jiný, avšak vím jak to je a bylo.

Dříve jsem se tohoto bála, jelikož jsem si připadala zranitelná v tom, že mi může každý ublížit, jen když vychytá to, kam udeřit a co nemám ráda. Avšak přišla jsem na to, že když mám své hranice tak snadněji a odhodlaněji můžu reagovat.

Viz také to, vím, že se nenechám zviklat a nebudu dávat další šance, to mi to dá a především i z takovéto hnusné situace, která by asi hodně lidi degradovala tak může člověk vyjít s noblesou a nadhledem a jako pán/paní. Ano, dá se to, jen se nebát, anebo strach překonat.

V mém případě to bývá tak, že se toho strašně moc bojím, že se to stane a nechci aby se to stalo, jenže pak si nějakým způsobem takovou situace přitáhnu do život a ona se mi fakt stane a pak když ta situace nastane, tak se sice hodně bojím, ale zas v tu chvíli cítím svou intuici velmi silně a vím co robit a urobím to tak a ta situace nakonec dopadne skvěle pro mě a i s noblesou a parádou z toho vyjdu.

Je to zajímavé a vždy za to nesčetněkrát děkuji. Jelikož opravdu si myslím, že vše je to v hlavě a když nedovolíte situacím, aby Vás ponížili do nesmyslného dna a nedovolíte lidem, kteří si moc myslí o sobě, nebo chtějí po Vás něco co je pro Vás degradující tak nemusíte se cítit tak strašně jak možná ti lidé, kteří to na Vás šijou si myslí že se cítit budete.

Nemám takové chování ráda a nevím proč to ti lidé dělají. Ale jsem názoru, že nejspíše ti lidé neví co mají dělat, jsou zoufalí a nešťastní a proto robí tyto zoufalé nešťastné činy a proto chtějí ubližovat a ubližují.

Přijde mi to tak, ale do hlavy nikomu nevidím. Ne každého věřím, že by byl natolik zlomyslný, že aby to urobil jen tak z rozmaru, nebo pro potěšení, spíše si myslím, že to je nějaký zoufalý čin, nějakého zoufale raněného člověka, který kope kolem sebe.

A proto se nedokáže srovnat s tím, že Vám se ulevilo a jste v pohodě a tak Vám chce tu pohodu zničit a degradovat Vás tím jedním z nejpodlejších způsobů. Což je ošklivé, ale aspoň vidíte, co si o tom člověku myslet.

A vždy máte na výběr zda se do té akce budete víc angažovat, nebo ne.

Pokud je situace natolik ošklivá, že se do ní zapojovat nechcete, tak nemusíte, můžete se od toho distancovat a nebýt toho součástí. Lze leccos i toto. Nemusíte se rochnit v situaci u které cítíte, že je pod Vaši úroveń a nezasloužíte si to.

Nenuťte se do ničeho, co Vám není příjemné a co nechcete.

Když je situace natolik zlá, vždy máte na výběr jak na ni zareagovat, to že Vám ji někdo naservíruje ještě neznamená to, že jste poníženi.

Poníženi jste až v tom případě, že si ponížení připustíte a budete i poníženě reagovat.

Pokud si to nepřipustíte a nedovolíte se tak cítit, nikdo Vás do toho pocitu nemusí dostat a nedostane.

Ani kdyby Vás do toho nutilo stádo lidí a i kdyby na Vás někdo poslal desítky „svých spojek“ tak Vás nemůže donutit se cítit poníženě, ačkoliv si to možná přeje. Je to jen na Vás a Vaší hlavě.

A abych to shrnula trošku osobně na mou maličkost. Tak nelze mě degradovat nikdy na tu „druhou“, protože já nikdy nebyla nebyla ani ta první, natož druhá. Já vždy byla ta poslední. 🙂

Tolik lidí se to pokoušelo mě degradovat, ponížit, anebo abych žárlila, záviděla a cítila se jako hadr, ale nepovedlo se, o to víc jsem se zapřela a rozhodla, že radši se zbavím těch lidí ze svého života, než abych sama sobě takhle ublížila. Vážím si sama sebe a nechci se ponižovat a už vůbec ne na popud někoho, aby si na mě hojil ego, nebo že si to přeje, nebo že mě tak chce vidět, o to více prostě ne.

 

Zdroj obrázku: SWIFT, Taylor. TaylorSwiftVEVO [online]. [cit. 26.1.2018]. Dostupný na WWW: https://www.youtube.com/watch?v=yCMqcFAigRg

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *