Rozmazlený bobánek a bobinka

Můžete poradit, vyprovodit, doprovázet, pochopit, naslouchat, dát rady, ukonejšit, však jediné co nelze odžít za někoho jeho život a vyřešit jeho problémy.

Nelze jeden člověk žít za dva dospělé lidi.

Nelze to a i když to nějak budete chtít udržet, nebo dělat, tak většinou na konci budete zklamaní. Toho druhého zbavíte veškerého pocitu zodpovědnosti a smyslu pro povinnost, už nebude totiž muset dělat nic, když vy všechno zařídíte, že?

Zvykne si, že vy táhnete za všechen provaz a cokoliv ho potká tak na vás bude chrlit a bude chtít po vás řešení, protože sám si neporadí, na co taky, když vy všechno řešíte, že ano? A proč vlastně, aby se bobánek/bobinka nepředřeli, nebo aby se neskáceli?

Já vím a chápu to, chcete to přeci tomu milému/milé, kamarádovi nebo kamarádce ulehčit, protože přeci se bavíte tak na co byste na něj/ní něco nechávali, když to můžete zařídit Vy.

Ano, znám tenhle pocit hodně jasně, na co by on/ona něco musel, když vy přeci můžete si ten čas na to vytvořit a můžete to zařídit, že? Než abyste mu/ji něco vysvětlili co chcete, nebo má udělat, tak to radši uděláte vy sami.

A tak to bývá a takhle chtě nechtě z vašeho jakože dobrodinství se stáváte vlastním otrokem a pak i jeho/jejím otrokem pro všechno, protože přeci všechno zařídíte a uděláte Vy, tak na co by ještě přemýšleli a něco dělali, když můžou být líní a válet se. A to jste ho/ji původně chtěli šetřit, aby se bobánek a bobinka nepředřeli a neměli starosti, nebo aby nemuseli být nervózní, vystresovaní.

A víte jak se to nakonec vše obrátí? Do té doby dokud to ustojíte fyzicky a psychicky tak se na konci dozvíte, že za všechno můžete přeci Vy. Takže poděkování jak se říká „pro dobro na hovno“. Dostanete kritiku, že jste to udělali špatně a že jste to měli udělat jinak. No a na to se samozřejmě cítíte dotčení, že na co si na vás otvírá pusu, když on/ona nic nemusel a vy jste to udělali, mohl to udělat sám/sama přeci. Jako narovinu říkám, není správné někomu, kdo dělá práci i za vás a řeší fakt leccos, tak není správné mu vycinkávat a kritizovat ho, určitě ne. Avšak taky ruku na srdce, rozmazlili jste si toho člověka sami, tím, že jste po něm/ní nic nechtěli a to víte, on/ona se nudí a tak hledá chyby, potřebuje taky něco dělat.

A pokud to neustojíte fyzicky a psychicky tak se jednoduše složíte a vaše zdraví vypoví službu a pak to už bude jedině na bobánkovi nebo bobince a bude muset makat prostě. Protože Vy už prostě nemůžete dělat za dva lidi. Nemůžete za někoho odžít život, máte přeci svůj život na žití.

A takhle to je, oběma variantama nastane to, že bobánek a bobinka dostanou lekci, že nemůžou být líní, i vy dostanete lekci, že nemůžete všechno dělat a naučíte se rozdělovat práci, povinnosti a necháte taky bobánka a bobinku vyjít do světa a chtě nechtě je vystavit tomu pomyslnému nebezpečí, před kterým jste chránili Vy vlastním hřbetem.

No co bobánek a bobinka jsou dospělí lidé a zvládnou to, nu tak hold nu budou pár dnů unavení, jako vy jste byli celou dobu. Hold někdy budou křičet, prskat, řvát, brečet, jako vy jste brečeli taky několikrát. To se hold nedá nic dělat. Naučí se, zaučí se a zvykne si. A tím pádem Vy už nebudete za toho zkritizovaného hlupáka, který je tu pro všechno jak hadr a bobánek s bobinkou se naučí právi a povinnostem a pochopí o čem život je a když si zadělají na problémy, tak si je taky pěkně vyřeší, nebo vypapají, protože je to jejich život. Vy nejste povinni je zas z nějakého průšvihu tahat, i když je to váš milovaný bobánek a bobinka. Můžete dát radu, probrat to společně, ale oni už si to musí vyřešit sami za sebe, jít tam sami za sebe.

Rozmazlili jste si je vy sami, tak je taky teďka hezky taky nechte vychovat životem. Já osobně jsem pochopila, že fakt není dobré nad někým neustále držet ochrannou ruku a dělat všechno za něj/ní protože tomu člověku pak odebíráte sílu do života cokoliv řešit a cokoliv dělat, zleniví a rozmazlí se. Pak bude prskat na veškerou práci, nebo povinnost a čím dýl to prodlužujete, tím horší to pak je to zvykání. Avšak nedá se nic dělat, je to lekce jako pro bobánka s bobinkou tak i pro vás. Jste jenom člověk a ne stroj a oni to zvládnou, jsou dospělí a jen je nechtě vyprskat, vyřvat, pobrečet, je to život no. Kdo nikdy nemá špatný den, musí se naučit odolnosti, jinak to zas budete táhnout jenom vy a vy se tak postupem času zničíte po všech stránkách.

Zdroj obrázku: COPYRIGHT © MÁ SBÍRKA 2021. masbirka.cz [online]. [cit. 9.4.2021]. Dostupný na WWW: http://www.masbirka.cz/polozka/7747-bobik-ji-kolac/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

2 komentar v Rozmazlený bobánek a bobinka

  1. […] Protože to je strašně jednoduchý udělat ze sebe neschopáka a ubulánka aneb článek bobinka a bobánek. […]

  2. […] Protože to je strašně jednoduchý udělat ze sebe neschopáka a ubulánka aneb článek bobinka a bobánek. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.