Tajný zdroj štěstí

Ano, pro všechny ostatní jste Vy ti, kdo je šťastní, kdo jim jde vzorem a je pro ně inspirací pro to, jak šťastně se má žít.

Ano, myslí si, že jste šťastní pro to, že Vám vychází vstříc všechno o čem si společnost myslí, že přináší štěstí.

Myslí si, že když máte, kde bydlet a máte jakoby fungující rodinné vztahy a že skvěle vycházíte se svým rodičem, že máte práci stabilní, máte peníze a můžete si dovolit se posouvat dál životem, máte fungující vztah od kterého očekávají že posunete dál, skvělé blízké přátelé, kteří tu pro Vás jsou a další další očekávání, která si lidé robí, že Vás „určitě“ musí činit šťastným. Viz na podobné téma jsem již psala v minulosti Podezřívání.

Přitom co když Vám povím, že to není nic z toho uvedeného. V poslední době jsem psala spíše depresivní úvahy a články. Asi tušíte, že určitě to necítím tak ideálně, jak to možná vypadá, nebo jak to na někoho může působit na sociálních sítích.

To, že máte to všechno co si asi společnost myslí, že Vás bude činit šťastnými ještě neznamená, že Vás to skutečně činí šťastným.

Mě tedy ne.

Nemůžu říct, že díky dosažení všech těchto bodů bych byla automaticky a hned šťastná.

Já tomu říkám, že mám své tajné zdroje štěstí, které nejsou zpočátku vidno, ale dokážou mě víc učinit šťastnou, než toto pozlátko, které možná každý vidí.

Abych to uvedla na pravou míru nic není tak růžové jak se zdá. Každý něco v životě řešíme a upřímně nikdy jsem se nehanbila za to, že já v rodině nejsem příliš oblíbený člen, spíše člověk o kterém si každý myslí svoje a nic víc, nelibuji si v rodinných sešlostech a abych pravdu řekla tak je nemám ráda, jelikož ty vztahy mi nepřijdou dvakrát upřímné, práci sice mám, avšak i v té práci řešíte leckdy hodně záležitostí a leckdy prostě ta nejistota, zda v tej práci nadále vydržíte, anebo půjdete úplně jinam, nebo Vás vyhodí tak je silná a dostává mě do smutných stavů. Leckdy si i říkám zda by nebylo lepší úplně změnit profesi, nebo jít opravdu jinam, anebo zůstat tam kde jsem, dostává mě ta nejistota do stavu, kdy vlastně ani sama nevím co by bylo nejlepší a jak to chci. Peníze sice jsou, však jistě to znáte leckdy se Vám výdaje nakupí a prostě dáváte i za to za co jste si přáli tolik peněz nedat. Vztah, i v něm je spousta úskalí a překážek a když Vás vztahem doprovází každodenní paranoia a nedůvěra ze strany drahé polovičky a jste denně kontrolováni a bombardováni tím, zda je vše v pohodě a zda ho vůbec ještě chcete a tak, je to takové nu, cítíte se jako nějaký zloduch, který ten vztah asi kazí a tomu druhého ubližuje? Přitom důvod k tomu není. Nebo hádky o tom, že se nemáte bavit s tolika lidmi, jelikož s Vámi manipulují, pak dostane „pucunk“ za to, že co si o sobě vlastně myslíte a pak vlastně ani ve vztahu není tolik sexuálního života tak, jak byste si představovali.

Přátelé jsou super, ti dokážou držet hodně při života a v nadhledu nad to všechno, však někdy i jim musíte vytyčit hranice co si k Vám mohou a nemohou dovolit a že někdy prostě Ne, opravdu znamená Ne a taky musí pochopit to, že když jste na cestách nebo v práci tak nemůžete řešit nějaké záležitosti na internetu. Naopak právě proto jste rádi, že na tom internetu v tu chvíli nejste, jelikož jste rádi, že jste to vypnuli a můžete žít.

Ano, člověk pomůže rád, ale vocaď pocaď a hlavně aspoň za poděkování a toho že si toho člověk bude vážit.

Život není prostě růžový a i když máte tyto všechny aspekty tak to neznamená, že jste šťastní pořád a že v tom Vašem životě chcete pokračovat tím směrem, který Vám lajnují.

Upřímně mám úplně jiné zdroje štěstí, které mi dodávají to, že mě ten život baví a dává pocit smyslu.

Mnohem víc mě potěší to, že se nádherně po ránu vyspím a že můžu dopoledne vstávat v kolik chci, také to, že do práce jdu až na odpoledne, to že si mohu objednat věci po kterých jsem v dospívání toužila a že to zboží přijde v pořádku, také to, že se teď mohu opravdu sejít s kým chci a nehledě na to odkud ten člověk je, bavit se s kým chci a nemusím brát ohledy na to co by na to řekli rodiče, chodit si spát v kolik chci a nedohadovat se s někým o tom, abych ráno vstala, vyrazit spontánně někam do dáli a vycestovat kam jen chci a nikoho se neptat a nemuset nikomu nic vysvětlovat, nedat vědět co budu robit po skončení šichty v práci a prostě jít někam ven, nebo vyrazit ven, nebo to, že v úterý večer není zima, ale příjemné počasí.

Též mi činí radost to, když se cítím dobře, mám dobrou náladu a když jdu tak se lidé otáčejí a usmívají na mě, když zářím a můžu si dovolit chovat se jako když zářím, když jdu nakupovat a mají to co si přeji v akci, nebo to, že seženu to co chci. Když potřebuji jít na poštu něco poslat a není tam fronta. Nebo když stíhám krásně za ten den všechno, co potřebuji, anebo také to, že když něco robím tak cítím, že to má smysl a užitek. Když si můžu krásně sednout k PC a psát si buď do knihy, anebo napsat články a vím, že se mi hodně uleví na srdíčku a dušičce.

Nebo to, že jedu autobusem, nebo vlakem a můžu si v klidu číst nádhernou knihu na kterou jsem se tak těšila až si ji koupím, rozevřu a budu číst. Nebo to, že si dám výbornou irskou kávu ve své oblíbené restauraci. Když přijdu domů a vím že je klid, nic se neřeší. Když na mě nikdo nekříčí i přesto, že něco pokazím nebo zkomplikuji. Anebo to, že i když se s někým bavím a někomu se to nelíbí tak mi to nikdo nemůže zakázat a je to jen a jen na mě. Když mě nikdo nenutí abych se zúčastnila nějaké rodinné oslavy a nemusím tam chodit. Když jsem sama doma a mohu vychutnávat klid na všechno, co si potřebuji urobit a můžu v klidu si prohlížet net, pustit si parádní film a vychutnávat přítomného okamžiku. A vím, že ten okamžik mám jen pro sebe a vím, že ho vychutnávám nejvíc a neslyším ničí remcání, špatnou náladu, negaci ,vzdychání, náladovost a drbání o ničem, protože toto v tu chvíli není a já užívám jen toho, že jsem.

Jestli je to tajné, či ne nevím. Avšak jsou to mé zdroje, které mě opravdu činí šťastnou mnohem víc, než nějaký jednolitý aspekt života jen proto, že ho mám? Nebo zažívám? A co Vy jak to máte? Máte své tajné zdroje štěstí, anebo Vás činí šťastným aspekty života – rodina, práce, peníze, zdraví, vztahy?

 

Zdroj obrázku: BORJA, Bryan. boylakwatsero.com [online]. [cit. 2.3.2018]. Dostupný na WWW: http://boylakwatsero.com/tips/happiness/4-secrets-to-find-your-happiness/

O Sára Lhotáková

Jsem zrzavá slečinka trochu spisovatelka a trochu víc hudebnice, píšu a tvořím o čem chci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *