Žít sama pro sebe a za sebe

Čím dál častěji se cítím tak, že mám k jistým věcem odpor a znechucení a cítím se tak neskutečně vycucnutě, že bych nejraději hlavu složila někde na novém místě a s novými lidmi. A asi bych tam skutečně skončila sama za sebe a bylo by to dobře.

Našla bych klid sama v sobě a začala možná úplně na novo a to by mi prospělo nejvíce.

Dříve mi hodně záleželo na tom, aby rodina byla spokojená, společně a ráda jsem i seznamovala své přátelé s některými členy rodiny. Činilo mě to šťastnou a dříve mě to i naplňovalo, viz v době kdy mi bylo 19 let. Cítila jsem se dobře a nemyslela na ty důsledky, neviděla jsem je.

Postupně jsem zjišťovala, že to nebylo vůbec dobré všechny seznamovat a představovat a stmelovat. Že to těm lidem vlastně ani nevyhovuje a pak to používají proti mně ty mé kontakty, které jsem přitáhla a že vlastně pak z toho vycházím jako ta nejhorší já. A vlastně se to vše obrací proti mně a nakonec i já jsem některé takové pře-drzlé kontakty musela vyprovodit zase pryč do světa.

Což bylo nutné. Však od té doby jak mě ty lekce natolik naučily a bolely na srdci, že si to stále živě pamatuji, jako kdyby ten křik a hysterický záchvat byl včera a to mě od toho drží tak dál, že už si to nelajznu a netroufnu a už to nadále nechci.

Dalo mi to to, že už cítím čím dál tím větší nechť k tomu někoho někomu představovat a lidi stmelovat, když cítím, že o to nestojí a když tak toho využijí a honí si na tom svoje ego, anebo se snaží pak to celé rozkmotřit a mě s někým rozhádat, anebo u mě vynutit emoce, které ve mně nejsou.

Ani neví, jak to skutečně cítím a že vlastně je mi z nich jen špatně a nechutně, ale oni si myslí, že mě to asi rozčiluje, nebo se mi chtějí mstít, anebo si asi myslí, že se jim ty emoce ve mně podařilo vyvolat, ale už si to vysvětlit nenechají, konají dál a dál a jsou do toho úplně žhaví a zapálení.

Upřímně, fakt mě to nijak nevzrušuje a je mi to jedno, jen je mi z toho zle, cítím nechuť, to je možná to co se jim u mě podařilo vzbudit, nechuť k těm lidem a k tomu jejich chování a to jak se prasácky dokáží zachovat.

Ale beru to i na sebe, měla jsem být opatrnější co se výběru přátel týče.

Beru to tak, že jsem si naivně nalítla a to že jsem někomu důvěřovala, tak je lekce pro mě, že jsem důvěřovat neměla, avšak aspoň to díky tomuto vím a vidím, že těm lidem konkrétním už věřit nebudu. A musím uznat i to, že mě toto co se stalo a děje oddálilo jak citově tak i fyzicky od osoby, která se touto vlnou právě nechala strhnout a myslela si, že je teď najednou středem všeho zájmu, přitom jí ty lidi slušně řečeno jen využívali v nějaký jejich sobecký prospěch. Taky si nalítla, ale ona si to ještě neuvědomuje. Já to viděla celou dobu, avšak nevěřila mi a tak jsem se i já stáhla a nechala jsem jí prostor, ať se seberealizuje a ať si to pozná sama, tak jako jsem si to v životě poznala i já.

Chtěla jsem to ulehčit, že jsem dříve do toho zasahovala a říkala co jsou ti lidé zač a co vlastně chtějí, asi to bylo málo, nebo to nebylo bráno na zřetel… nevím, nyní se nesnažím, nechávám to být, nechávám to plynout, ať si poradí, asi to ostatně ví nejlépe, což je v pořádku.

Toto mé nepovedené stmelování a představování někoho někomu mě dovedlo k tomu, že si chci a přeji žít svůj život po svém a s lidmi, kteří stojí při mně a nenechají se takhle ovlivnit tím, že když někomu ukážete blízkost, tak ne že ji zneužije tak, aby ji rozvrátil.

Byla to lekce a hodně povedená lekce. V tomto ohledu jsem se hodně stáhla a udržuji sporadický kontakt, to stačí.

Tvořím si nyní svůj okruh o kterém nemusí tato původní sortička lidí vědět, jsem jinde duševně, tam kde nemusím se nad tímto znechucovat.

Pochopila jsem, že někdy to nejlepší co mohu udělat je skutečně žít pro sebe a sama za sebe a žít si jen tak proto, že jsem. Někdy není potřeba do všeho se neustále angažovat a všechny usmiřovat. Už jsem přestala dělat pro to, aby spolu někteří lidé vycházeli, nebo se milovali, anebo se dali dohromady, už jsem to přestala dělat, je mi do toho nic. Akorát jsem to vždy pokazila, anebo to pak bylo ještě horší, anebo ty moje rady stejně byly k ničemu a ten můj zásah a vliv nevyslyšen. Jako kdybyste mluvili do dubu, taky Vám asi neodpoví, že?

A skutečně žiji sama pro sebe a za sebe. Někdy je skutečně lepší nechat je na pospas svému osudu, jsou si sami za sebe zodpovědní, tak jako jsem já za sebe.

A skutečně je mi nejlíp, když si žiju pro sebe a mám to svoje. Je to parádní pocit, svobodný pocit, který jsem takhle ve stmelování nenašla.

Čím dál tím víc v tom vidím všechnu tu faleš a tu i skrytou úchylnost, která v tom byla, jak to bylo nechutné, jak tam byla přetvářka, snaha se zalíbit, snaha využít, pak přesedlat, rozkmotřit něco co je hezké a pak se snažit napovídat blbosti a hlouposti a pak se do toho vmíchávat, aby to někomu honilo ego nahoru.

Je mi z toho špatně, proto jsem to odstřihla, vyloženě odstřihla, ať se mezi sebou už pobijí a šla jsem vytvářet svoje a jinam.

Nevidím smysl udržovat něco, co stejně nefungovalo a ti lidé se nechali ukradnout, ovlivnit, věřili všemu co řekl bůh ví kdo odkud. Není to ani tak naivita, jako hloupost dle mého názoru.

Nejvíce jsem se toho bála, že se budu muset odstřihnout, ale bylo to to nejlepší co jsem mohla udělat.

Řeknu k tomu asi toto, nikdy přesně nevíte kdo se jak zachová, když mu představíte svou rodinu a taky nikdy nevíte co s ní má v plánu s tou rodinou a se vztahy v rodině.

A proto už jsem poučenější a nechci, aby to v budoucnu dopadlo tak, jako nyní a v blízké minulosti. Nechci se už kvůli tomu trápit a nechci se už trápit kvůli tomu, co si ti lidé mezi sebou udělali, či neudělali a měli udělat. A přestala jsem se snažit o to, aby se sebou vycházeli lidé, kteří si prostě nikdy nesednou a rozumět nebudou, nemá to smysl se je naučit aby se milovali. Nemá to smysl a já to ani nechci. Nechci nikoho takhle do toho nutit, když to nejde od srdce.

Co si o tématu myslíte Vy? Jak to cítíte Vy?

 

Zdroj obrázků: MEDIAWIKI. Wikihow.cz [online]. [cit. 24.11.2017]. Dostupný na WWW: https://www.wikihow.cz/Jak-%C5%BE%C3%ADt-%C5%BEivot-naplno

ID: 149989 РУБРИКИ: ПРИРОДА ПРЕДОСТАВЛЕНО: WWW.VECTEEZY.COM. Cannypic[online]. [cit. 24.11.2017]. Dostupný na WWW: https://www.cannypic.com/ru/free-vector/free-happy-man-standing-on-the-top-vector-149989

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *