O lidech, kteří žijí paralelní dvojí život

Znám lidi, znala jsem lidi a viděla jsem pár příběhů lidí, kteří žili paralelní životy. Jedním z lidí, kteří žijí paralelní dva životy je má blízká osoba.

Proto ze svých pozorovacích a osobních zkušeností rozeberu toto téma a poohlédnu se nad důvody žití takového života.

Obvyklé a pro většinu lidí ve společnosti je přijatelné, když člověk žije spořádaně. Dělá to co se od něj očekává, plní si přání, která jsou pro typickou většinu lidí typická, nevybočuje z řady a žije v souladu se společností a především žije spravedlivě a upřímně vůči ostatním. Tak to je idylka většiny lidí. Jenže jsou tu i lidé, kteří žijí životy dva. A to jeden viditelný pro veřejné oko a druhý soukromý, tajný a nejspíše i takový jaký chtějí. 

336621__white-wolf-and-blue-moon_p

Jenže paralelní další život vyžaduje jistou diskrétnost, obezřetnost, opatrnost a nutnost hlídat „si záda“. Být na jednu stranu tichý jak vlk, chytrý jak liška a nebojácný jako lev. Chce to umění zachovat klid, vyznat se aspoň trochu v lidech a v komunikaci s lidmi, dát lidem to co chtějí, aby byli na Vaší straně a především umění organizace vlastního času.

Alien Landscape

Je to i trochu psychicky vyčerpávající pokud tak chcete žít. Ale musíte vzít v úvahy tyto věci, pokud chcete žít další paralelní, tajný život, který nechcete vést veřejně, či nemůžete vést veřejně:

 • musíte být diskrétní a i lidi, kterých se to týká musí být diskrétní – ve všech ohledech, maximální důvěra, takže lidi vybírejte pečlivě toho, kdo o tom bude vědět, nebo toho koho se to též bude týkat (viz milenecký vztah)
 • naučte se si organizovat čas, tak aby nikdo nic nepoznal – to je někdy těžké, ale dá se to, musíte mít vše naplánované a nenechávat nic náhodě, vše domluvené a chodit všude včas. Doporučuji i chodit spát včas, abyste měli na všechno dost energie, co se týče pracovního života, partnerského života, osobního života tak i toho paralelního života
 • naučte se zachovat klid a předvídat situaci – pokud je situace riskantní naučte se počítat si riziky a naučte se předvídat, co by se mohlo stát, snažte se rizikům předejít a neprovokovat rizika. Ať už třeba tím, že by se informace o vašem životě dostala mezi nedůvěryhodné lidi, nebo třeba lidi, kteří se to nesmí dozvědět.
 • naučte se komunikovat s lidmi a umět argumentovat – připravte se raději na situace, když by vás někdo podezříval. Musíte umět v komunikaci zůstat klidný, nenechat na sobě znát emoce a klidně odpovídat, případně chladně vysvětlovat.
 • naučte se dělat, jako by nic – někdy asi nejtěžší, musíte trošku popřít vlastní svědomí a jednat jako by nic se nedělo, jako kdybyste žili naprosto obyčejným životem.
 • naučte si sami sobě odpustit – čas od času na Vás může padnout depka z toho proč žijete tak jak žijete, ale naučte se být zdravě sebevědomý a naučte si odpustit, že vlastně takhle žít chcete, nebo zatím není jiné řešení, než takhle žít.
 • naučte si sami sobě věřit – pochyby jsou to, co vás spolehlivě zničí, anebo uvede do průšvihu. Takže musíte mít sebevědomí, jinak takhle žít nemůžete, psychicky by vás to zničilo a vše by se prozradilo.
 • mějte vždy dostatek prostředků, či výmluv kdybyste byli na nevhodném místě přistiženi – souvisí s komunikací, vždy buďte připravení a ve střehu. Když by Vás třeba někdo známý viděl někde, kde být nemáte, tak se vždy obhajte, že bylo třeba tam jít, že někdo něco potřeboval, nebo že jste potřebovali něco vyřešit.

Nechci nikoho k takovému životu nabádat, ale leckdy to jinak nejde a jsou lidé, kteří svůj život jinak řešit neumí než tím, že začnou paralelní život. Je to taková jistá forma rozpolcené osobnosti a nerozhodnosti, tudíž takhle se to dá táhnout dost dlouho, dokud Vás to časem psychicky nevyčerpá, lidi, kterých se to týká neztratí trpělivost a neprozradí Vás někdo, či něco.

Pod pojmem paralelní dvojí život se dá představit leccos. Dle mého objektivního názoru to může být: milenecký vztah, hazard, oddávání se drogám, stýkání se společensky nevyhovujícími lidmi, život prostitutky, pracovat „na černo“.

Neodsuzuji lidi, kteří takto žijí, sama s tím mám i zkušenost a jak jsem řekla má blízká osoba tak žije. Vypadá to z pohledu pozorovatele zvláštně, ale nemám důvod do toho zasahovat, když se mě to netýká.

A z pohledu člověka, který tak žil tak mohu říct, že je to sice obohacující, ale časově náročné, vyčerpávající psychicky a jste hodně často ve stresu z toho, co by se mohlo stát. Avšak nevím, velice často se do takové pozice dostávám a ani nevím proč a jak, vždy to tak nějak samo vyplyne a už jsem pak v té situaci a mám starosti, co s tím a jak dál.

 

Co si pod pojmem dvojí paralelní život představíte Vy a jaký na něj máte názor? Proč tak lidé žijí? Žijete tak i Vy?

Zdroje obrázků: © 2013 FORWALLPAPER.COM. ForWallpaper.com [online]. [cit. 5.9.2015]. Dostupný na WWW: http://cz.forwallpaper.com/wallpaper/white-wolf-and-blue-moon-336621.html

PANNACZ.COM. Pannacz [online]. [cit. 5.9.2015]. Dostupný na WWW: http://www.pannacz.com/esoterika.11/pistis-sofie-jak-se-lide-maji-chovat.471.html

O Sára Lhotáková

Jsem nezávislá autorka projevující svobodné názory bez cenzury.

4 komentáře O lidech, kteří žijí paralelní dvojí život

 1. […] k zatajování vede to, když vedeme Paralelní dvojí život. Tak tam je to celkem i pochopitelné a […]

 2. […] Vlastně nemáte soukromí, je celkem obtížně vést další paralelní život. http://www.sarahmagdalhotakova.cz/o-lidech-kteri-ziji-paralelni-dvoji-zivot/ […]

 3. […] a tím pádem se i Vy naučíte neříkat všechno a postupně si začnete žít svůj krásný „paralelní život“ který bude jen Váš a se kterým se nebudete nikde […]

 4. […] O lidech, kteří žijí paralelní životy jsem psala již dříve . […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *